| hypothesis a întrebat:

Credeti ca de acum in colo ar trebui schimbata definitia cuvantului "casatorie" in DEX?
casatorie=CĂSĂTORÍE, căsătorii, s. f. Uniune legală, liber consimțită între un bărbat și o femeie pentru întemeierea unei familii.

3 răspunsuri:
| BogdantheDreamer a răspuns:

Nu.

"FAMÍLIE, familii, s. f. 1. Formă socială de bază, întemeiată prin căsătorie, și care constă din soț, soție și din descendenții acestora."

| hypothesis explică (pentru BogdantheDreamer):

Avand in vedere ca s-a aprobat casatoriile intre persoanele homosexuale ar fi necesara o mica modificare.

| hypothesis explică (pentru hypothesis):

S-au *