| maties a întrebat:

Credeti ca in 2012 va fi sfarsitul lumi?

Răspuns Câştigător
| Cipiripi a răspuns:

Nu! Dumnezeu alege sfarsitul si el poate fi cand vrea presupunerile nu au nici un rost si la o adica mas baga in frigider sia as scapa big grin glumeam si eu nu e asa cum se zice

21 răspunsuri:
| NoChanceForUs a răspuns:

Repet din nou raspunsul si pentru tine...Intrati pe www.nasa.gov si cautati 2012 si vedeti acolo tot.Asta daca stiti engleza.Dar pe scurt,pentru pleava,nu mai credeti in basme de genul asta, Inchizitia a trecut prieteni, Zamolxis la fel...deci puneti mana si dormiti, uitati-va la desene, lasati naibii basemele cu dumniezo care ne face si ne drege si mai taceti.

| NoChanceForUs a răspuns:

De observat faptul ca domul @andrei1121 este atat de destept incat ne explica cum este posibil ca soarele sa mai continuie sa ne atace cu furtuni solare la 2 ani dupa ce el bubuie.Ma inclin Andrei, esti un adevarat geniu al stiintei, iti acordam in unanim acord premiul pentru Pseudofilozoful-Dadator-De-Pareri-Pe-Care-Sa-Faci-Mictiune si iti multumim inca o data ca ne luminezi chiar si prin simpla prezenta.

| Eva a răspuns:

Nu cred, ar fi prea simplu...

| bye a răspuns:

Nu. Stai calm. Sfarsitul nu va veni in 2012. Oamenii de stiinta (pe care ai trebui sa-i crezi mai mult decat pe obositii de spiritualisti/mistici religiosi) garanteaza ca nu vom muri in 2012.

| ERMO a răspuns:

GATA cu intrebarile astea in ultimele 2 luni am vazut peste 30 de intrebari de acelasi fel, m-am plictisit.PE bune daca esti nelamurit citeste inca o data raspunsurile de la intrebarile precedente.

| GyeBaek a răspuns:

Eu nu

| deeeeeebora a răspuns:

Nu va fi in 2012, dar va fi in curand.In Biblie ca ziua aceea va veni ca un hot, cand ne gandim mai putin.

| Catalion a răspuns:

Pe scurt, nu.

| nicoletalavinia14 a răspuns:

De ce? Tu crezi? Zvonuri. Mituri
Este a nu stiu cata intrebare pe care o vad cu subiectul asta,
Asa s-a spus ca vom muri in 99 nu s-a intamplat, dupa au asteptat 2000 nimic...bllaaa blaaa blaa

| Ododododo a răspuns:

Nu faza cu mayashy este mult prea fake deoarece ok li se termina lor calendaru pe 21:12:2012 asa si?
Ei au facut calendaru pe cat le trebuia lor adica sorry dar in faza aia nu zice nimic de sfarsitu lumii Dahhhh mai zic alti ca o sa vina nu stiu ce sarpe din cer si whatever oricum este fake si inca ceva cred ca ala care facea calendarele si si-a bagat picioarele si a zis gata i-a sa speriu eu pa stramosi ca asa ma duce pa mine capatana.E FAKE!

| aiyda_2071 a răspuns:

Cu siguranta ca nu se va intampla asa ceva sunt afirmatii facute pentru publicitate asa ca treci cu bine in 2013big grin

| AlyLoveYou a răspuns:

Eu sincer nu stiu ce sa zic
Sunt foare superstitioasa dar totusi
Niste prietenii mi-au zis acum ca cica sfarsitu lumii s-a mutat in 2016
Dar nu stiu ce sa cred

| AlyLoveYou a răspuns:

Cunoaste cineva vre un Medium?
Ca ala sigur stie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca astia nu mai difuzeaza Tom&Jerry, pentru mine e clar sfarsitul.Si acum sa fim seriosi, daca vine sfarsitul lumii, ce? nu mai stati cu ochii pe calendar, pentru ca e posibil ca peste 60-70 de ani tu sa mori, daca ti-am zis asta acum o sa-ti faci AMR-ul pe pereti sau pe calendare?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu cred in niciun sfarsit al lumii deoarece nici un muritor nu stie ce se va intampla in viitor.parerea mea

| Pufoshenia a răspuns:

Nici un om nu are de unde sa stie ca e sfarsitul lumii. Dumnezeu decide cand va fi nu trebuie sa crezi tampenile de la tv.Si in biblie scrie ca nimeni nu are de unde sa stie cand e sfarsitul lumii in afara de Dumnezeu.Asa ca nu-ti face griji nu crede ce zic astia de la tv.La cate pacate face lumea odata si odata o sa fie sfarsitul lumii.

| andrei1121 a răspuns:

Da ca este evident ca explozile solare tin pnana in 2014 si in 2012 va bubui de tot soarele

| uite aici a răspuns:

DA! eu cred niste tamp, iti de mayasi morti de mii de ani...doar pentru ca asa aveau ei calendarul. LOL

| Alessandro_4870 a răspuns:

Da cand o sa iei un 1 la romana si o sa te ia dracu.incepi a sapa in pamant pana la nucleu si incepi sa mananci din el. apoi...poc

| sunrise a răspuns:

Asta e sfarsitul lumii! razboaie,foamete, boli, rautatea si tot ce tine d ea happy si planeta o distrugem noi cu mainile noastre

| Untouchable a răspuns:

Nu! Va fi ceva, va mai murii din lume, dar sfarsitul nu va fi!