| Unsmilecucireasadeasupra a întrebat:

Credeti in fenomene paranormale(fantome, banturi, demoni)? Ati trait lucruri de genul acesta? Daca ati trait as fi curioasa sa va au povestile:d

27 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

Fenomene paranormale nu inseamna doar fantome sau demoni. Paranormal poate fi si spiritualitatea dusa pe culmi inalte de asceza. (hmm... paranormal Discovery stuff chiar strica uneori perceptia).
Da, exista multe. Iti reamintesc crezul:
"Dumnezeu, Tatal Atottiitorul, Facatorul cerului si al pamântului, vazutelor tuturor si nevazutelor".
Ce crezi ca sunt nevazutele? Exact lumea "paranormala" (desi e mult mai normala decat a noastra) de care vorbesti.

| carminaburana43 a răspuns:

Mai bine as crede in paranormal decit in rautatea oamenilor.Pana acum de paranormal nu am avut parte dar de rautate multa da.As schimba mai bine cu paranormalul.

Răspuns utilizator avertizat
| Karan2000 a răspuns:

Aveam 17 ani si in zona unde stau eu se obisnuieste sa se joace carti pe bani la privechi. era privechiul unui unchi si evident jucam carti (21 sau black jack cum vreti sa ziceti) adverasrul meu avea 15 in mana eu aceleasi carti tot 15. in spatele lui era o fereastra si mi-am aruncat ochi din intamplare, cam vazut pe unchiul meu si mi facut semn cu degetul sa nu mai trag inca o carte. m-am albit la fata si am lasat cartile jos si am restat si i-am zis baitului respecti ca are 15 in mana, si nu mai trag. am castigat evident si i-am zis dar nu ma crezut. va jur ca e adevarat si nu as avea dc minti. nu castig nimic.

| byank1000 a răspuns:

Da.chiar imi place sa citesc despre ocultim si demologie :-)

Eram cu o prietena afara.cred ca era vreo 23. si mergem spre niste garaje care duceau spre blocul nostru. si ne-am oprit aman2, am ramas blocate.

in fata noastra era o femeie ce nu avea fata. pur si simplu nu avea ochi, nas, gura.nimic...nimeni nu ne-a crezut insa noi stim ce am vazut!

ne-am dus in casa sa luam apa sfintita si niste icoane si sa mergem sa vedem cine era. dar nu mai exista nimeni
Si mi s-au intamplat mai multe chestii de genul insa mereu m-am gandit ca din moment ce vad lucrurile astea si nu patesc nimic, inseamna ca cineva acolo sus chiar ma iubeste! :-)

kiss

| byank1000 a răspuns:

Carminaburana43.ai mare dreptate. uneori stau si ma gandesc ca unii oameni pot fi mai rai decat demonii...

Eu mereu am crezut ca trebuie sa fie un echilibru intre bine si rau. insa cred ca pe pamantul asta deja s-a ajuns la 90% rau si 10% bine. ceva de genu sad

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Nu dar duhuri rele EXISTA.
Uite-te.
Iată semnele care vor însoţi pe cei ce vor crede: în Numele Meu vor scoate draci; vor vorbi în limbi noi; vor lua în mână şerpi; dacă vor bea ceva de moarte, nu-i va vătăma; îşi vor pune mâinile peste bolnavi, şi bolnavii se vor însănătoşa."

Iii creste mana unei ATEISTE.

http://www.youtube.com/watch?v=2RLZBVQz_zc&feature=related

God gives a young girl new legs and a guy’s ribs healed!

http://www.youtube.com/watch?v=vXyijAVypT0&feature=related

Ochi vindecat:

http://www.youtube.com/watch?v=ZijMFLa8j1U&feature=related

Demon talking out of teenage girl

http://www.youtube.com/watch?v=Yuer_zvPR0o

Casting Out Demons

http://www.youtube.com/watch?v=I4mcJWFoBFY

DELIVERANCE From EVIL Spirit, That’s Responsible For KILLING Of 3 Sisters

http://www.youtube.com/......ttp?/watch

plus altele

Demon cast out, bump and pain disappears from neck after 25 years

http://www.youtube.com/watch?v=bnw9ySMxAtU

Evil Spirits are Real

http://www.youtube.com/watch?v=0Hzc1IVbIJY&feature=fvwrel

Eliberare de demoni

http://www.youtube.com/watch?v=vevXzaLz190&feature=related

So, you don’t believe in a miracles

http://www.youtube.com/watch?v=VCv7J284FU4

Pastor Chris Healing Miracles

http://www.youtube.com/watch?v=uG1Nu6CA6rs

Pastor Chris Healing Miracles

http://www.youtube.com/watch?v=asy1zSHZ4tA

Amazing Miracle Healing of An Arm in India

http://www.youtube.com/watch?v=4secEtxDbkw

GOD GROWS LEG OUT! EXPLOSIVE REACTION!

http://www.youtube.com/watch?v=vyC_TDIC8P0&feature=related

Jesus Makes an Arm Grow!

http://www.youtube.com/watch?v=2RLZBVQz_zc&feature=related

:) IN NUMELE LUI JESUS CHRIST.

Dumnezeul nostru e MARET.Nu? ^^.

| xRebecaaa a răspuns:

Buna! Nu e asa de groaza. Eram cu verisoara mea in casa[are 4 ani verisoara mea]. Si stateam in dormitor, usa era inchisa si numai deodata bate cineva la usa, dar nu era nimeni in casa, eram singure.
Nu e asa de groazaa.
Sii daa cred in fenomene pananormale. Am mai multe de groaza. Dar alea.le tin pentru mine happy. Doar eu le stiu! si ataat!
Bye :*

| fataaaa a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie ceva, eu nu prea cred in astea, dar totusi s-a intamplat.1.Eram cu pisica mea pe pat si o tineam in brate. Dintr-o data mi-a cazut penarul de pe birou, fara sa il ating.Nu prea am dat importanta, dar pisica mi-a sarit din brate s-a dus langa penar, s-a uitat cu ochii mari si speriati a mieunat a pericol si a fugit din camera.M-am speriat atat de tare, incat am plecat iute din acolo.2. Aveam vreo sase ani si eram la bunica in casa, era noapte si eram singura.Ma uitam la stiri la niste fantome.Mi s-a parut ca ma striga cineva pe nume si am mers pe hol.Inima imi batea foarte tare, apoi cineva a inceput sa se miste clanta de la usa.Am crezut ca e bunica si am deschis usa.Afara nu era nimeni.Am inceput sa plang si am strigat-o pe bunica.A venit si m-a tinut in brate.Am intrebat-o daca i s-a intamplat vreodata ceva si mi-a zis ca dupa cea a murit bunicul (sotul ei), cand dormea noaptea simtea ca cineva o cuprinde si ii sopteste ceva la ureche, dar nu era nimeni sau cand i se parea ca dupa ce a murit il auzea fascaind.Intamplarile au fost reale!

| lolita24 a răspuns:

Bai...sincera sa fiu nici nu-mi mai aduc aminte daca mi-sa inamplat ceva. A da! Mi-s-a intamplat da nu-mi mai aduc aminte ce. Insa un lucru va intreb, voi nu aveti senzatia cateodata ca va atinge cineva. Mi-s-a intamplat cand eram foarte foarte mica: dormeam cu bunica in pat, si am simtit ca apasa cineva cu mana insistent pe mine. Parca voia sa-mi zica ceva. Si acum mai simt uneori.

| bettybetty a răspuns (pentru lolita24):

Eu simt uneori ca cineva ma trage de picio catre capatul patului si simt ca-mi sare inima in gat.

| oly1234 a răspuns:

Era ora 12 noaptea, afara fulgera, apare o pisica neagra, aprind lumina si imi curge sange din nas. Urmatoarea zi mi se face rau si nu mai pot sta la scoaa.

| gabygaby199 a răspuns:

Karan2000 unchiul tau traieste sau e mort?

| Aide a răspuns (pentru gabygaby199):

Era la PRIVECHIUL unchiului sau. ce nu se intelege?

| 1NoBoDiElSe3 a răspuns:

Da eu cred, si da am trait un fenomen dasta.eram mica atunci cand dormeam la bloc la parter si cand m-am trezit dimineata am vazut o fantoma care imi inconjura patul. imi era foarte frica copil fiind nu stiam ce mi-ar putea face acea creatura tatal meu a murit cand eram de cateva luni si cedeam ca e el si imi venea sa sar in brate la el si sa-i spun tati team regasit, dar imi era si foarte teama am incercat sa o trezesc pe mama mea, dar nu se misca si nici nu scotea vreun sunet si dupa aceea cand m-am intors fantoma disparuse.

| jo_2234 a răspuns:

Cred sa stii. Mi s-a intamplat un lucru ciudat, nu am gasit alta explicatie mai plauzibila decat ca era vreun spirit.Intr-o noapte, pe la ora 2 si ceva mi-am strans foile dupa care invatam pentru examen si m-am asezat in pat sa dorm. Dar am inceput sa aud un fel de plescait putin mai incolo de mine, nu stiu cum sa descriu mai bine.parca zici ca ii era cuiva sete prin somn si facea un plescait.Am ramas socata mai ales cand am facut si eu ce face toata lumea. m-am inchinat si apoi pe langa plescait se auzea ca si cum batea cineva cu unghia in masa.Iti dai seama ca nu am mai putut sa dorm si am aprins lumina.Pe la 3 si 10 cam asa. s-a oprit.Deci pe bune nu gasesc vreo explicatie ce era.si eram si singura in casa.Stiu ca suna poate incredibil, nu credeam in astea pana atunci dar acum n-am de ales thinking

| lolita24 a răspuns (pentru jo_2234):

Jo_2234, si mie mi s-a intamplat cu plescaitul! Bai nene da am ramas blocata ...si eu mi-am facut cruce si dupa nu s-a mai auzit. Dupa...nu-mi mai simteam mana, parca ma strangea cineva foarte tare, apoi am simtit un fel de suflare sau ceva. Curent la picioarele mele. M-am dus si am aprins lumina, frate. Deci e atat de naspa sa auzi plescaitul ala, mamaaaa! Era fix langa mine! Am inceput sa respir foarte repede,(fiindu-mi frica). Te inteleg cum e. E atat de naspa!

| Robi673547 a răspuns (pentru jo_2234):

Povestea ta mi se pare ce-a mai plauzibila.

| Maria_Cristiana_1994 a răspuns:

Hey eu am 11 ani si am niste sechele oribile.
Sa-ti povestesc. Era zi. Mergeam la prietena mea cea mai buna. Urma sa dorm la ea. Ne-am intalnit, ne-am salutat si mai era si o fata (Ioana o alta prietena) Care a venit sa doarma la Catalina ( prietena mea).
In fine. Ele se mai prosteau si ma speriau k la un leagan (leaganul la care mergem seara) S-a spanzurat un copil.
eu mai sperioasa de fire am crezut si-am zis:
Daca nu va temeti hai sa dormim aici.
s-au albit toate la fata au zis cu glas tremurat:
OK!
Ne-am montat cortul ne-am pus saltele paturi (era vara)
(PS. era o casa veche de tot acolo)
au inceput sa scartaie usa. Ne-am speriat am inchis ochi si Ioana a iesit sa vada ce-i. A tras cu ochiu' dar nu a vazut minik.
Dintr-o data am auzit un raset malefic si am inceput sa plang.
Prietenele mele m-au linistit si am iesit toate trei sa vedem ce e?
Cand am iesit am vazut in locul leganului un copil spanzuat.
Eu am lesinat si de atunci asta e tot ce stiu.
Dac. nu ma credeti ok dar eu stiu ce am vazut.

| andreeacazacu a răspuns:

Bune eu sunt Andreea si am 11 ani. Am si eu o intamplare tot la fel de sinistra.
Era seara, eu si cu prietena mea ne plimbam prin fata blocului.Itr-un colt statea o femeie fara chip.Se uita la noi, atunci noi ne-am apropiat de aceea femeie. Atunci ea a scos un cutit, atunci noi am inceput sa fucim de frica.De atunci eu si cu prietena mea nu mai stam tarziu seara afara.

| szsylvyutsa a răspuns:

Nu pot sa zic ca am traita sa ceva dar, mi s-a intamplat un lucru asemanator acum cativa ani mergeam in vacanta la vara'mea si am venit de afara pe la vreo 2 noaptea si am mers la baie dupa ce ne'am pus in pat am mai povestit putin si am adormit dupa putin timp auzim niste batai in geamu' de la camera unde dormeam, era mica distanta intre geam si pamant ne uitam si nu era nimeni in curte avea un bec cu senzor si la orice miscare el se aprindea dar acesta nu sa aprinsa mai batut o data si nu era nimeni si nici lumina nu se aprinsese.a doua zii la fel a treia zii ne-am mutat in alta camera si tusicamea dormea unde dormiseram noi cu o noapte in urma si la fel aa azuzit si ea mers la preot si a venit de a sfintit casa preotul zicea ca avea energie negativadupa aceea nu s-a mai intamplat va dati seama ce sperietura am tras.

| Geeorgyk a răspuns:

Da cred in asa ceva mi s-a intamplat.Era ora 3 ma trezisem sa beau apa si am vazut pe cineva langa usa eu speriata mi-am facut rugaciunea si m-am inchiat dupa ce m-am inchinat aceea fantoma demon ce era el/ea mi-a spoos sa ma inchin k limba cand m-am inchinat k limba a venit langa mine si mi-a spus am un mesaj pentru tine nu-ti fie frica sunt un inger:o vreau sa iti spun ca bunicii tale ii este dor de tine:o nu imi venea sa cred. dupa ce a disparut ingerul acela a aparut cineva imbracat in negru mam inchinat cu limba s-a auzit unraset malefic si a disparut deci mai aveam un pic si faceam pe mine de frica

| Robi673547 a răspuns (pentru Geeorgyk):

E cam greu sa cred asa ceva.

| raymiii a răspuns:

Nu stiu,noaptea am auzit un sunet straniu,m-am trezit si am vazut un om imbracat in negru langa patul meu, am strigat dupa ajutor si a venit mama mae, pe covor a ramas o pata mare neagra