| AlxCr a întrebat:

Credeti in lucruri supraomenesti (Strigoi,fantome,ingeri, demoni)?

Răspuns Câştigător
| Suck a răspuns:

Conform bibliei exista, daca crezi in Dumnezeu atunci crezi si in ce ai spus tu.

| Drolja a răspuns (pentru Suck):

Cam ironic că vorbeşti de Dumnezeu, şi ai numele "Suge".

14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu cred

| oprescudorin11 a răspuns:

Normal de vreme ce 99, 99% din populatia lumii sunt doar reancarnati.

| Drolja a răspuns (pentru oprescudorin11):

Vai de capul meu...

| Suck a răspuns:

Ii raspundeam la intrebare, asta nu inseamna ca eu cred in astea.

| TechGuyTpu a răspuns:

Nici unul de mai sus.Nu exista ingeri or *** like this.Viata consta din alegeri, dumnezeu/"satana" sunt inventi ca sa mai "potoleasca" putin lumea

| j1NNNx a răspuns:

Aceste lucruri nu exista, sunt doar incercari ale diavolului de a te speria si a deveni mai puternic.

| SabinaQueen a răspuns:

Nu

| Nicolae_Denisa_1969 a răspuns:

Strigoi-nu;
Fantome-nu;
Îngeri-da(și buni și răi);

| Natus4Vincere a răspuns:

Ele nu exista, diavolul nu exista cum nu exista nici dumnezu nici nefiinta, acum probabil m-ai numit ateu, dar o sa incerc sa iti explic. Nu poti rezuma divinitatea la un mos, ortodoxia / biblia / cultele religioase nu incearca decat sa iti impuna sentimentul de frica, care e in subconstientul tau de mii de ani si care s-a transmis prin adn-ul tau, ceri parerea altora pentru ca te indoiesti de acesti lucru, cand faci asta ai impresia ca te certi cu tine insuti... Nu te mai teme nu ai de ce, nu o sa mori o sa renasti...

| AlxCr explică (pentru Natus4Vincere):

Sunt multe dovezi care arata ca aceste lucruri exista.
Nu ai cum sa spui ca dumnezeu nu exista, asa cum exista si fintele rele.

| Drolja a răspuns (pentru Natus4Vincere):

Dă-ne şi nouă ce ai "adulmecat" tu.

| Natus4Vincere a răspuns (pentru AlxCr):

Dumnezeu este o invenite a oamenilor, ceva usor de inteles cand de fapt el consta in Divinitate ceva unic, ceva absolut greu de inteles, chiar papa a spus-o.

| ddeeaaaaaaa a răspuns:

Eu cred doar in ingeri atat!