| AvalohAlyn a întrebat:

Credeti in vizionari,previziuni,clarvazatori,profeti? De ce da, de ce nu?

4 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Pe lângă profeții adevărați, există și profeți mincinoși. Acum trebuie analizat atent acea profeție, ca să vezi dacă este / a fost adevărată sau nu. Dacă și celelalte profeții au fost împlinite de la profetul respectiv, care sunt șansele că următoarea sa nu se împlinească. Sau, pe cat de multe s-au adeverit celelalte profeții dintr-un întreg spus, pe atât va fi rata probabilității viitoarei profeții de a se împlini.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Eu nu cred!
Dacă ai halucinații că vine o babă cu o furcă și învârte pământul cu degetul mic se va întâmpla?

| Theo94 a răspuns:

Nu, desi unii fac bani de pe urma la naivi.

| Robert160 a răspuns:

Dacă se va întâmpla ce spun ei, da.