| AvalohAlyn a întrebat:

Crezi ca Universul are un Creator Inteligent si Superior?
Crezi ca omul are un Creator Inteligent si Superior?
Crezi ca viata are un Creator Inteligent si Superior?

(Personal eu cred ca DA)
Daca puteti si sa argumentati ar fi super.

Crezi ca am aparut la intamplare din intamplare si mergem spre nicaieri sau ca avem un Creator si avem un sens, scop si viitor?

9 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Cred ca exista o forta superioara care a creat lumea si tot ce ne inconjoara. Eu il numesc Dumnezeu si cred in El mai mult ca in orice. Si mai cred ca toti avem un scop, o menire, venim pe pamant pentru ceva, pentru a invata (pe noi si pe altii) o lectie.

Toate ciclurile din natura reprezinta o dovada ca Ceva sau Cineva superior noua, o ''minte'' absolut geniala, a pus la punct totul. Viata in sine e o dovada ca exista ceva superior noua. Poate suna filosofic si pentru atei suna chiar tembel, dar asta e ce cred eu happy

Răspuns utilizator avertizat
| peperonies a răspuns:

Lucrurile care nu pot fi testate prin experiment nu merita dezbatute.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Normal ca ceva este.Hai sa il numim Dumnezeu.Nu am venit din nimic, cineva a dat "start-ul"

| FlorinCiokan a răspuns:

Dumnezeu ne-a creat pe noi oameni si tot ce ne inconjoara. E parerea mea.

| Trenuletz a răspuns:

Am crezut o perioada. Dar in ultima perioada cred asa in reciclare. Vedem maine ce o sa mai cred.