Întrebare recomandată | Happyjump a întrebat:

Cum ar fi sa trăim intr-o lume in care femeia este considerată superioară?

In ziua de azi femeia teoretic este considerată cat de cat egala dar practic nu, majoritatea considera ca femeia ar trebui sa fie casnica si sa aibă grija de copii in timp ce barbatii ar trebui sa detina puterea, acum femeia are drepturi egale dar tot este considerată sexul slab, in unele tari de obicei arabe fetele sunt omorâte încă de la naștere deoarece sunt considerate un chin pentru familie in alte tari fetele care au fost violate sunt ucise sau închise in timp ce violatorul nu primește nici o pedeapsa, pe vremuri sa fii femeie era un chin,nu aveau nici măcar dreptul sa voteze scopul lor era sa aibă grija de casa si de copii,in România este mai bine decat in țările arabe dar multe femei se confrunta cu violenta domestica. Nu vreau sa spun ca a fi barbat e un lucru foarte usor orice om are probleme.

Cum ar fi sa trăim intr-o lume in care barbati ar fi casnici si ar avea grija de copii sau mereu sa se facă glume pe seama lor,se se confrunte cu violenta domestica sau sa suporte durerile Nașterii si sa fie considerati sexul slab,in timp ce femeile sa fie superioare,sa fie la conducere, sa se uita mereu la fotbal cu o sticla de bere in mana si sa fie sexul puternic?

Ce părere aveți? V-ar plăcea sa trăiti intr-o astfel de lume? Argumentati. Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| sublime89 a răspuns:

Sunt deja multe tari in care femeile au functii supreme in stat, cum ar fi Germania, Brazilia sau Argentina. Sa nu mai vorbim de rolul extrem de important pe care l-au jucat in istorie unele regine, cum ar fi regina Elisabeta sau Victoria in Anglia. Deci nu s-au dovedit deloc incapabile sa conduca tari intregi si chiar imperii globale. E adevarat insa, pe de alta parte, ceea ce ai spus tu. Femeia, in multe tari inca e considerata un fel de sub-om, din diferite motive, inclusiv religioase. Dar incetul cu incetul se castiga noi si noi drepturi pentru ele, si eu cred si sper ca ne indreptam in directia potrivita. Poate candva vor fi cu adevarat egale barbatilor. In tarile musulmane, sau cele foarte sarace, problema aceasta e mult mai grava. Solutia e educatia, iar odata cu educatia dispare atat fundamentalismul religios, cat si starea economica proasta. Atunci, femeile o vor duce mult mai bine si-n acele tari. Important e sa existe vointa, si Occidentul sa se implice daca-i pasa de soarta oamenilor de pe acest pamant. E nevoie de o adevarata campanie, inclusiv militara, de a distruge fanatismul religios musulman si nu doar, si de a sustine prin toate mijloacele o educatie cat mai buna in toate tarile lumii. Daca se va face acest lucru, atunci drepturile femeilor vor veni de la sine, iar acele tari vor prospera, pentru ca nu e tocmai indicat pentru nicio tara sa-si tina in sclavie jumatate din populatie. Odata ce populatia feminina e eliberata, nivelul de trai din acea tara poate atinge culmi nebanuite.
Am uitat sa spun si de contributia foarte importanta pe care au adus-o femeile in domeniul stiintei. Si asta e foarte important, si au aratat sa sunt la fel de capabile ca si barbatii sa faca asta.

46 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Ar fi fain o perioadă, doar ca să vadă unii pe propria sa piele cum e (dacă empatia nu-i ajută), dar în general prefer egalitate (în drepturi), fără discriminări sexiste.

E cumplit prin ce au trecut femeile şi încă mai trec în unele zone/comunităţi.

- http://www.viata-libera.ro/......-musulmana
- http://evulmediu9e.blogspot.ro/

Dreptate, libertate, egalitate (în diversitate; în drepturi) nu ar trebui să lipsească, indiferent de zonă.

| Leocerba a răspuns:

Da, Liberte, Egalite, Beyoncé!

| NOname a răspuns (pentru Leocerba):

Leomania. love struck

| Leocerba a răspuns (pentru NOname):

Nici chiar așé! laughing

| NOname a răspuns (pentru Leocerba):

Why not? E una dintre cele mai dulci manii - leobombastică.batting eyelashes

| Leocerba a răspuns (pentru NOname):

Leomania frizeaza Utopia.

| NOname a răspuns (pentru Leocerba):

Aşa e cu Leofilele?
Plus, îmi plac utopiile frizate (ţie nu?).hee hee

| Inferno a răspuns:

"Cum ar fi sa trăim intr-o lume in care femeia este considerată superioară?"
O asemenea lume ar fi sortita distrugerii si prin urmare nu ar putea exista.

| NOname a răspuns (pentru Inferno):

"O asemenea lume ar fi sortita distrugerii si prin urmare nu ar putea exista."

De ce sortită distrugerii? De ce nu ar putea exista?
De unde atâta siguranţă şi de ce atât de categoric?
Îmi sună uşor misogin.

Bonobo văd că o duc chiar foarte bine şi sunt conduse de partea feminină.

Iar comunităţile lor din majoritatea punctelor de vedere par mai sănătoase, stabile, fericite, decât cele ale Cimpanzeilor, conduse de masculi (violenţi gratuit, agresivi cu femelele şi ultra stupizi şi sălbatici; şi în cazul lor, ca şi în cazul umanităţii (cel puţin până în momentul de faţă), nu creierul conduce, ci pumnul).

| Inferno a răspuns (pentru NOname):

Ideea era ca o asemenea societate, care considera femeia superioara, nu s-ar limita doar la acest lucru si ar lasa-o sa si conduca, de unde deductia logica a consecintelor ce vor avea loc, una dintre ele fiind distrugerea lumii.

| NOname a răspuns (pentru Inferno):

Ai şi tu impresia, asemenea musulmanilor (şi creştinilor) fundamentalişti, că femeia este pe jumătate inteligentă faţă de bărbat şi poate avea cel mult rolul de obiect sexual, animal de companie, fabrică de copii, plus dădacă, bucătăreasă şi menajeră gratis, bărbatul automat fiindu-i superior şi stăpân?
Ai impresia că femeile sunt incapabile să conducă?
Sau cum îţi justifici poziţia?

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru NOname):

Tu compari societatea noastra cu cea a cimpanzeilor? Serios?
P.S: Sunt adeptul egalitatii intre sexe iar orice alta discutie pe tema superioritatii barbatuli sau femeii mi se pare tampita si misogina/feminista. Si irealista... E ca si cum ai zice ca yin e superior yang.
P.S 2 : Inferno nu trebuie sa justifice nimic, el e... inferno.

| NOname a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Îi dădeam lui Inferno un exemplu real din natură de "o lume" funcţională (şi pe undeva chiar superioară) condusă de sexul feminin, un exemplu cu atât mai relevant, cu cât şi omul este o primată, doar că ceva mai evoluată.

... căci afirma Inferno foarte singur pe el că o lume condusă de femei nu ar putea exista, ceea ce mi s-a părut absurd şi răutăcios.

| Inferno a răspuns (pentru NOname):

Incercam sa ma distrez putin, nu cred asta. E drept ca ma amuzam mai mult daca numarul celor ce imi comentau raspunsul era mai mare.
Cu toate acestea, egalitatea intre sexe se refera la egalitatea in drepturi, nu la egalitate din punct de vedere biologic, lucru evident cretin din moment ce in cazul tuturor speciilor de pe Terra unul din cei doi "parteneri" este superior, exemple sunt cu miile,de la calugarita,unde femela este mai mare,mai rezistenta si superioara biologic masculului, pana la om.
Egalitatea mai are loc si din punct de vedere intelectual,dar biologic barbatul este superior,adica are mai multe sanse sa supravietuiasca in caz de pericol (ex: atacul unui animal de prada, cutremur,inundatii,etc) pentru ca, in genere, este,fizic, superior. [statistic un barbat poate taia mai multe lemne decat o femeie]
Realmente chiar aceasta superioritate fizica este motivul pentru care a aparut ideea inferioritatii femeii, primii oameni,primitivi prin natura lor, observand faptul ca femeile se descurca mai greu cu caratul porcilor mistreti, sau stiu eu,alte munci fizice, au ajuns la aceasta concluzie. Femeia a ramas sa aiba girja de pestera, pentru ca nu-si permitea sa se lupte cu mamuti, iar barbatul a devenit eroul familiei, motiv pentru care Dumnezeu este considerat aproape instinctiv ca fiind barbat, genul masculin.

| Mayar a răspuns:

Ar fi ceva ireal. Nu ne putem imagina cum ar arata ceva de neinfaptuit. Nu are sens si e irelevant.

| Kaℓi a răspuns:

"Cum ar fi sa trăim intr-o lume in care barbati ar fi casnici si ar avea grija de copii sau mereu sa se facă glume pe seama lor, se se confrunte cu violenta domestica sau sa suporte durerile Nașterii si sa fie considerati sexul slab, in timp ce femeile sa fie superioare, sa fie la conducere, sa se uita mereu la fotbal cu o sticla de bere in mana si sa fie sexul puternic?"

Ar fi exact la fel ca acum, doar ca invers.

Răspuns utilizator avertizat
| Diana1417 a răspuns:

Ar fi cel mai bine ca toti sa ramana egali si nu barbatul la cratita sau acasa cu cei mici...pur si simplu ca fie in stare sa faca si asta insa sa nu fie preocupari principale happy

| RAY a răspuns:

Eu sunt pro egalitate de sanse nu superioritate indiferent de sex, fiecare sa faca ce vrea, sa aiba drepturi egale, indiferent femeia va sta cu un barbat pentru banii lui iar barbatul pentru sex scimb de interese

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Barbatul si femeia sunt egali in drepturi, dar nu sunt identici.
Nu poti face copii doar cu barbati, cum nu poti face nici fara barbati, doar cu femei.
Intr-o familie civilizata, fiecare are un cuvant de spus, chiar si copiii, de la o anumita varsta. Daca femeia e mai desteapta, conduce, cu conditia sa dea roade faptele si ideile sale, dar barbatul trebuie sa fie barbat, in casa.
Nu e ok sa vezi o femeie taind lemne, turnand beton, reparand masina sau stand cu burta la soare, alaturi de doza de bere, zi de zi, cum nu e ok nici sa vezi un barbat spaland rufe, punand masa (zilnic) pentru toata familia (cu femeie in casa) sau rugandu-si sotia sa schimbe un bec.
Eu am trait intr-o familie cu doi parinti, nu stiu despre ce lume vorbesti tu, eu nu consider ca oamenii inteligenti mai traiesc pe principiul "femeia trebuie batuta".
Desi sunt destul de clasic, pregatit sa ma asez la casa mea, si am pretentii de gospodina de la o sotie, nu imi doresc un animal de companie pe care sa-l dresez, sau o menajera, ci o femeie cu care sa ma completez. Daca ea s-ar simti jignita ca trebuie sa gateasca in casa mea, si sa faca curat chiar si cu ajutor din partea mea, inseamna ca nu e femeie de maritat, si normal ar fi sa aiba alte planuri de viitor, ii urez succes.
Eu n-as zice ca daca barbatul sta la tv cu sticla de bere, e seful in casa. Asta e o activitate barbateasca, nu cred ca ar trebui sa se simta nimeni jignit.
Femeile petrec mult timp aranjandu-se. Ar trebui ca barbatii sa se simta discriminati din cauza asta? Se mai fac glume pe seama asta, dar nu cu rautate. Eu personal nu mi-as dori o muma padurii care nu stie sa se aranjeze, cu toate ca uneori poate o sa ma p** pe mine, asteptand sa se termine de aranjat. Asta e viata de familie, normalitatea, si trebuie sa te obisnuiesti cu ea.
Daca alegi un sot oarecare, probabil o sa simti ca esti exploatata, dar daca stii ce vrei, si iti gasesti persoana potrivita, normal ar fi sa simti tu nevoia sa faci aceste lucruri care te deranjeaza acum, in schimbul lucrurilor pe care le va face sotul tau, pentru tine.
Casnicia nu vine cu japca, dar vai si amar de aia care fug de ea toata viata.

| Duucu a răspuns:

Femeile sunt de la natură mai fine, ele trebuie să se ocupe de lucruri care țin de precizie, atenție, îndemănare etc...
Bărbații dețin forță fizică și alte abilități specifice doar lor, pe care, desigur, ar trebui să le folosească.
Eu consider că în țările civilizate totul se menține la un nivel ok între cele două sexe.
Ți-ai imagina femeile să lucreze în mine iar bărbații să țese haine?
Căt despre copii, putem vedea și în lumea animală același lucru, mama este cea care îi alăptează și protejează.

| Darkmagic a răspuns:

S-a trait intr-o astfel de lume si nu a mers. Cred ca ai auzit si la scoala de perioada Matriarhala...
Cea mai buna solutie este completarea, pentru ca egalitate nu o sa existe niciodata, nici sociala, nici profesionala, sportiva, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbesti de realitatea asta alternativa in care traim si pe care ne-am creat-o noi? no? happy ca ele oricum se simt superioare.
Doua femei la bar: "fa labie, nu stiu ce are al meu, cand ajung acasa, nici macar un oral nu mai e in stare sa faca.Cred ca o sa ma duc la curvi, da imi e frica de pestioaice.
-fa sa nu faci asta ca si eu am fost, a aflat al meu si si-a facut bagajele fugind la mă-sa.
Eu sunt pentru impartirea sarcinilor in familie dupa putere.Da, am zis bine. Daca esti slab asa-ti trebuie, stai la cratita si schimba numai tu pampersi.Iar daca esti prea slaba si ti-ai luat un urangutan langa tine, ia si intretine-l, fa-i mancare, du copiii la scoala, in timp ce el isi etaleaza sabiile prin intersectii.
Mie mi-ar place, pentru ca m-as victimiza formand un grup ce militeaza impotriva abuzurilor, iar ca in orice ierarhie, minoritatile de obicei au mai multe drepturi.
Nu stiu cine a pierdut lupta dintre sexe, pentru ca vad dezavantaje si avantaje in ambele tabere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar ce-are draga?
Unele femei sunt deja barbati, altii deja femei.

http://www.youtube.com/watch?v=AekWdWvuKwM

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avand in vedere ca sunt barbat, NU! laughing

Dar principalul lucru, este ca tu doar "intorci sticla pe cealalta parte". Ma refer, e acelasi lucru cu realitatea ceea ce ai zis tu, in afara de faptul ca in loc de barbat e femeie si in loc de femeie e barbat... Nu ar fi ok. Si nu o zic doar din cauza ca sunt baiat. Oamenii slabi vad femeia ca pe un om slab. Oamenii slabi vad doar puterea, nu si mila sau ajutorul. Oamenii slabi scapa de cei puternici inainte sa fie prea tarziu.

Tot ce vreau sa zic, este ca: Toata lumea ar trebui sa aiba drepturi egale. Nu sa fie Femeia sexul superior, dar nici barbatul. Ci doar femeia SI barbatul tongue. Dar din pacate, lumea e foarte slaba... sigh Si mi-e mila sa vad unii oameni care refuza sa primeasca ajutor, si sunt distrusi complet... Urasc sa vad cum se duce lumea de rapa, iar eu nu pot face nimic, pentru ca oamenii rai, cei din umbra, oamenii slabi au bagat spaima in ei, frica, si multe altele. Decat sa o lungesc, mai bine fac un rezumat al rezumatului:

*** this life. tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rolurile pe care le avem astazi sunt rezultatul miilor de ani de incercari. Sa inversezi rolurile ar insemna sa intorci lucrurile cu fundul in sus si sa pui persoanele nepotrivite in locurile nepotrivite. Exista activitati pe care le pot face si femeile si barbatii dar exista si activitati pentru care unul dintre sexe are o afinitate. Daca inversezi rolurile intr-o astfel de activitate creezi probleme si incetinesti dezvoltarea (sau buna functionare) a unui anumit domeniu.

Nu mi-ar placea sa traiesc intr-o societate dominata de femei. Ar fi o societate a aparentelor si a prefecatoriei. O societate in care esteticul ar lua locul practicului si in care lucrurile cu adevarat importante ar fi ignorate pentru a se oferi mai multa atentie lucrurilor ce doar in aparenta sunt importante. Ar fi o societate in care dramatizarea ar fi la ordinea zilei si nu gandirea pragmatica. O societate superficiala si fara valori care va pune infinit mai mult pret pe ce pari a fi decat pe ce esti in realitate. Ar fi o societate in care lumea nu ar mai gandi, doar ar imprumuta stereotipuri si ar interpreta intregul univers prin prisma lor. Ar fi o societate exact ca cea de astazi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu imi pasa daca o femeie are o anumita rasa sexualitate clasa nationalitate sau orice ar fi, cat timp construieste un imperiu de propagare a puterii e o afurisita si ma refer la toate femeile din guvern si divertisment si orice altceva care sprijina hegemonia : (
si nici o abordare feminista, liberala care sa incerce sa ma faca sa inteleg de ce fac asta, nu ar fi de ajuns sa simpatizez cu ideea
nu sunt surorile mele

| Blamely a răspuns:

Şi care ar fi scopul?

Dacă am trăi într-o astfel de societate în care femeia ar fi la putere, s-ar trezi un bărbat să posteze această întrebare pe TPU şi să militeze pentru drepturile sexului său.

Ideea în sine ar trebui să fie ca ambele sexe să fie egale în drepturi, ceea ce se şi presupune că se întâmplă.

Totuşi, să facem un joc de imaginaţie, crezi că o femeie s-ar descurca în absolut ORICE domeniu în care un bărbat care din punct de vedere fizic îi este superior femeii, se chinuie să răzbată?

Presupun că eşti fată, aş vrea să văd dacă tu poţi sta pe şantier spre exemplu toată ziua. Să cari saci de ciment, să faci cofraje, în timp ce bărbatul stă bine mersi acasă şi alăptează copilul cu biberonul în timp ce se uită la tenelovele.
Mie unul sincer, mi-ar conveni.

| AnnaaaMaria a răspuns:

Mie nu mi-ar plăcea să trăiesc într-o astfel de lume pentru că nu îmi place să dețin controlul, dar nici să fiu controlată de partener. Dacă femeia și bărbatul ar fi considerați egali în drepturi și s-ar și practica asta, ar fi perfect. Nu să fie ea considerată sluga și să aibă grijă de copii, de casă, de soț etc, iar el să se ducă la muncă doar câteva ore pe zi. Soții trebuie să își împartă responsabilitățile și în acest fel comunică, se dezvoltă, se înțeleg mai bine. Să participe amândoi la pregătirea meselor, la activitățile casnice și să-și petreacă pe cât posibil cât mai mult timp împreună sau alături de copii dacă au.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru AnnaaaMaria):

Perfect.
Vrei sa fii sotia mea? laughing

| AlexandruHS a răspuns:

Buna.

Intrebarea ta este excelenta.
Din punctul meu de vedere, femeia oricat de mult ar fi considerata sexul slab, a fost si va ramane o veriga foarte importanta in viata barbatilor.
Sa nu uitam faptul ca au existat femei care au schimbat istoria, care au luptat pentru drepturile lor pana in ziua de astazi.
Este adevarat ca femeile din intreaga lume sunt considerate sexul slab, dar nu ele au ales acest lucru. Nu, ele nu au ales, ci au devenit sexul slab din cauza ca barbatii considera ca rolul femeii este de a fi casnica, sa stea toata ziua la cratita, in zilele de azi este firesc ca asa sa fie.
Acest lucru este precum o programare genetica.
Intr-adevar nu ele au ales, ci au devenit inca din copilaria lor.

O lume in care rolurile sa se schimbe, este o lume pe care cu greu mi-o pot imagina, dar nu pentru ca nu vreau ca noi barbatii sa suefrim durerile nasterii si multe altele, ci pentru ca nu e firesc, insa daca noi(barbatii) ar fi trebuit sa nastem copii atunci ar fi trebuit sa acceptam "genetic" fiindca un astfel de lucru nu se poate intampla peste noapte, trebuia ca natura sa ne creeze astfel(cu puterea de a naste, noi barbatii).
Prin urmare, femeile si barbatii au drepturi egale, dar femeile devin sexul slab pentru ca asa cum spune si SmartLady.ro : "Nu, fetele nu sunt roz si nici baietii albastri, ei se nasc albi. Ii coloram noi la nastere, ca o razbunare ca nici noua nu ni s-a permis sa ne alegem culoarea."

| Happyjump explică (pentru AlexandruHS):

E un articol bun, mersi

| leivi a răspuns:

Spune-ne tu!

| Florinel28 a răspuns:

Un topic foarte interesant. Eu sunt de parerea ca femeie deja depaseste barbatul ca importanta matriarhala in mare parte a Vestului chair si la noi in Ro, exceptie fiind cealalta parte a globului in special lumea araba care e guvernata prea tare de Coran dupa cum ai zis si tu.
Sa nu uitam ca aici vine si feminismul care ca ideea de egalitate este foarte buna insa in ziua de astazi feminismul sta doar in a lua in deradere tot ce are penis si se lupta mai mult pentru suprematia feminina decat egalitate astfel ca s-a nascut si opusul formei actuale de feminism. Asta e bineinteles doar in Vest.

| Happyjump explică (pentru Florinel28):

Wow, un barbat care crede ca femeia nu este inferioara

| bobo37 a răspuns:

E corect ca femaia si barbatul sa aiba drepturi egale. dar intr-o familie pentru ca lucrurile sa mearga cum trebiue responsabilitatile trebuie sa se imparta intre cei doi. pe vremuri unele meseri de acum nu erau. familiei ii convena ca femeia sa aiba grija de casa. ce femeii ii convenea pe vremea aia sa taie animale sau sa folosesca tractoru? Nu sunt de acord cu tine ca ai spus ca in Romania e mai bine dacat in tarile arabe. sunt 2 extreme in tarile arabe femeilor li se vad doar ochii { nu mai intru in detalii dar asta si altele sunt din cauza religiei lor } si aici in Romaina pe strada multe femei sunt mai mult goale dacat imbracate. in Romania sunt mai multe violuri decat in tarile arabe

| bobo37 a răspuns:

In plus femeia niciodata nu va putea sa fie superioara barbatului si invers. intre cei doi difera doar sexul si conditia fizica. din aceasta cauza pe vremuri femeia era casnica si barbatul aducea banii. pe vremuri cand tehnologia nu era dezvoltata majoritatea locurilor de munca necesitau conditie fizica

| beatitudine a răspuns:

Desi apartin "sexului slab" voi fi obiectiva in ceea ce priveste cele relatate.Eu consider ca femeile nu sunt "la conducere", deoarece ele sunt mult prea sensibile si astfel pot fi usor manipulate.Barbatii,pe de alta parte, sunt mult mai rationali, deoarece nu pot fi corupti(exceptand sexul) si astfel pot fi mai lucizi in ceea ce priveste luarea deciziilor importante. Daca lumea ar fi condusa de femei totul ar fi mult prea subiectv si nu vom mai putea diferentia binele de rau.Referitor la durerile nasterii, aceasta este pedeapta data de Dumnezeu femeii, iar barbatul sa isi castige painea cu greu, asadar nu ar trebui sa fim recompensate pentru asta.In plus, daca femeile vor sa fie mai respectate si sa nu mai fie privite ca obiecte sexuale, ele ar trebui sa faca primul pas nemaipunand atat de mult pret pe aspectul fizic si remarcandu-se prin reusite intelectuale. Este corect ca ambele sexe sa fie egale, dar niciodata femeia superioara.

| Happyjump explică (pentru beatitudine):

Sa înțeleg ca te consideri naiva?

| beatitudine a răspuns (pentru Happyjump):

Eu,personal nu sunt naiva, fac parte din rarele exceptii.Dar din cate ma observat, marea majoritate a femeilor sunt ca in descrierea mea, de aceea am preferat sa generalizez.

| Nightwish9988 a răspuns:

Femeile nu vor fi niciodata egale cu atat mai mult superioare barbatilor atata timp cat in Biblie exista paragrafe care reduc drepturile femeii ...si oricum traim intr-o lume condusa de credinta in divinitate.

| Criss3214 a răspuns:

Ehhh, acum depinde despre ce femeie si ce barbat vorbim.
Exista multe femei inteligente, frumoase, ingrijite, minunate si super in lumea asta (spre exemplu, eu insami);
Dar in acelasi timp si multe femei retardate, proaste, fitoase si penibile ( cum ar fi una nicole cerry, care este fitoasa si proasta pana in panzele albe).
La fel si cu barbatii.
Nu putem compara oameni de sexe diferite, asa cum nu putem compara un caine cu o pisica, ci doar 2 pisici intre ele laughing
Asta este parerea mea happy