| Impaller_Ivan_1987 a întrebat:

Cum ar reactiona corpul omenesc intr-o gaura neagra, avand in vedere ca e atemporala?

Răspuns Câştigător
| LordMuffinosawr a răspuns:

Ca orice alt corp în proximitatea unei găuri negre, ar fi absorbit și comprimat exact ca legumele deshidratate.

4 răspunsuri:
| Prezidentul a răspuns:

In gaura neagra, nu exista timp, SE POATE INTAMPLA ORICE.

| sublime89 a răspuns:

Corpul omenesc ar fi rupt in bucati cu mult inainte sa ajunga in gaura neagra. De fapt, ar fi rupt in atomi, nu-n bucati.

| oprescudorin11 a răspuns:

Gaura neagra este un colos din punct de vedere al masei, inchipuie-ti cateva supernove implodate (supernova e mult mai mare decat sorii medii-al nostru este considerat mic ). Masa aceea este cat in punct invizibil.Deci un punct care are o masa cat o Galaxie. Puterea de atractie este atat de mare incat toti corpii astrali ( sori, planete) sunt atrasi cu viteze mai mari decat ai luminii (de aceea se numesc 'gauri negre'-caci deplasandu-se mai repede decat viteza luminica, nu au cum sa fie vazute). Corpul uman, ca sa revenim, nici macar nu poate ajunge in preajma gaurilor negre, caci impactul explozie -implozie, il face 'pasta de mici ' inainte sa ajunga acolo, cu tot cu planeta sau aeronava cu care s-ar deplasa. Oricum, ce te pot incuraja, este ca nu doare!

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Ma duc maine intr-o gaura neagra si-ti zic la telefon.