| Marioara_5353 a întrebat:

Cum credeti ca va veni Iisus maine pe pamant?

11 răspunsuri:
| chelstone a răspuns:

Am crezut ca te-ai culcat, dar vad ca n-ai somn, eu zic sa iei niste pastile de calmare, si sa-ti imaginezi ca esti pe un camp cu flori, poate te mai linistesti. Nu-ti recomand etnobotanicele ca poate il vezi pe iisus si cazi de la balcon, te mai am pe constiinta dupa aceia.

| carpediem a răspuns:

Da' de unde vine fata? Si face mai multe escale. Eu cred ca vine cu Mos Gerila. Cu elanii aia... stii tu, Rudolph etc.

| Dmesss a răspuns:

Cu crucea infipta in fund!

| m5789932 a răspuns:

Ma Marioara, nici nu s-a pomenit de Iisus! Nu te-ai informat de pe internet, televizor, radio, ziar etc? Este vorba de o secta neoprotestanta din SUA, care a dorit sa se faca remarcata, cunoscuta prin cuvintele unui pastor care delireaza.
Inca ceva... acestia vorbesc doar de un sfarsit al pamantului, al vietii de pe pamant, o distrugere al lui si al oamenilor, armaghedonul cum il numesc ei. Ei nu cred in Hristos, nu-l recunosc ca fiind Dumnezeu, nu cred in cruce, nu cred in Biserica etc. Ai destule mijloace de informare! Foloseste-le! Sa nu va fie lene sa le folositi! Altii nu au un calculator, nu au un televizor, sau un ziar, pe cand voi le aveti pe toate. Ce naiba, puneti-va mintea la lucru, si lucrati cu mainile alea 2 care le aveti.

Răspuns utilizator avertizat
| cristiancristir a răspuns:

O sa vina in pijamale cascand de somn si scarpinandu-se in...

| Ghost_1336 a răspuns:

Cred ca va pica din cer cu doua uzzi-uri in maini si va striga: "Unde e proasta de Marioara?".

| dydy1 a răspuns:

Te uiti prea mult pe otv...crezi ca un muritor stie cand e apocalipsa? e aberant

| ItsMyTime a răspuns:

Nori se transforma in scarite si el coboare pa ele inconjurat de ingeri.

Buna dimineata am ajuns suntem pe pamanta nu va mai faceti iluzi iurea fi atenta cum facem daca pana pe 22 nu murim primesc funda si daca murim te votez bine?

| Raluca27 a răspuns:

Marioara eu cred in Iisus mai mult ca orce pe lume dar sincer de ce tot [ui intrebari cand vine isus maine ce spuneti la judecata maine sincer acum/...