| Elizabethzutzu a întrebat:

Cum se scrie corect data in caiet cu litere unu aprilie sau întâi aprilie? funditaaaaaaa

7 răspunsuri:
| Nede a răspuns:

Intai

| RareşTPUro a răspuns:

1 aprilie 2015 se scrie corect sau 1.04. 2015 in caiet. Asa cum este data in calendarul calculatorului, aici pe TPU si calendarul pe care il avem in casa.

| Sn4k3 a răspuns:

Intai, dar pe caiet scrii 1.

| drogh a răspuns:

Funny joke.

| Zaygon a răspuns:

Asta ii ca si cu politia romana. Peste tot completezi prenume nume numai la ei e invers. laughing

| SteelShadow a răspuns:

Asta-i o gluma?

| şcoalanuenaspa a răspuns:

Eu cred ca se scrie întâi aprilie... dar eu de obicei scriu de ex. : 1.04. 2015