| bleakk a întrebat:

Cum treceti dragii mei peste moartea cuiva drag? Parca e atat de trist si timpul se opreste in loc...

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Peste asa ceva nu se trece usor, uneori iti trebuie multi ani si sunt cazuri in care nu se poate trece niciodata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este probabil cel mai greu lucru de pe pamant...si de care oamenii se tem probabil cel mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde la cine te referi. daca e un parinte, mai greu cred. dar altcineva care nu vezi zilnic, mai rapid.

| frostxtq a răspuns:

Totul depinde de cat de puternic/a esti, cat de apropiata ti-ao fost acea persoana si ce istorie aveti impreuna. De obicei nu se poate trece usor peste moartea cuiva drag, timpul nu vindeca ranile, timpul nu ajuta sa uiti, ci doar sa te obisnuiesti cu ideea ca acea persoana nu mai exista. happy

| aDEeLAa a răspuns:

,, Suntem victimile propriei noastre imaginatii. ''
Te poti gandii ca e fireasca,, moartea ''. Toti trecem prin asta. Nu trebuie sa ne temem. Apoi, de ce sa te mai chinui? Te poti gandii ca persoana respectiva si-a indeplinit scopul si-a incheiat,, lupta '' (,, caci viata e o lupta '', dupa Topirceanu ) iar acum se odihneste.

| NakaTaka a răspuns:

Stiu cum este, acum cateva zile mi-a murit bunica. Temelia familiei era. Acum, ii respect toate obiceiurile si folosesc toate lucrurile pe care le-a avut.