| anonim_4396 a întrebat:

Daca ai avea puteri magice la ce le-ai folosi? De ce (JUSTIFICA)?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

- Le-as folosi pentru a trata persoanele iubite in caz ca aceastea sufera de ceva.
- Le-as folosi pentru a face ordine pe drumuri (as fi o pseudo-politie). De exemplu, as face asa legitati: fiecarui sofer care nu coboara lumina farurilor cand un om vine intampinare, sa se scape in pantaloni peste 10 metri sau fiecarui om care arunca pe langa cosul de gunoi, numai de asta ca ii este lehamite sa faca un efort, sa i se umple acasa cada cu ceea ce a aruncat el... si de astea. (Cu siguranta peste cateva luni incep oamenii a-si da seama care le e problema. E si ceva filozofic in asta, sa-i lasi singuri sa inteleaga!)

Zi-mi ca nu as fi folositoare societatii!

6 răspunsuri:
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Le-as folosi pentru a deschide mintile celor care imi sunt alaturi. Sau pe care ii consider ca imi sunt alaturi. Sau pe care mi-i doresc alaturi. Ca sa inteleaga ca ii iubesc, sa inteleaga ca le sunt alaturi si le daruiesc sufletul daca ar fi nevoie si chiar si finta mea intreaga, ca sa inteleaga ce ar pierde daca m-ar pierde pe mine si chiar aceasta daruire. Ca sa stie ca viata mea le sta la dispozitie.

| DorelSudoru a răspuns:

As dori sa am puterile lui Paxton Fettel(fear3)

| Hăgiul a răspuns:

De ce a uitat lumea cata putere are?

| CristineDelaruss a răspuns:

Sa distrug puterea maicamii' de a striga.

| vanessa_6993 a răspuns:

Daca as avea puteri magice as vrea sa vad viitorul, as intra in gandurile oamenilor care vor sa imi faca rau si le-as schimba deciziile as zbura printre nori macar pn 1 secunda as juca intr-un film celebru m-as transorma intr-o furnica sa vad cum e viata subterana, m-as transforma intr-un peste sa vad viata din ocean si ar fi mii de lucruri dar nu e real

| Niko345 a răspuns:

Sa zbor... diferite sa plec sa calatoresc. xD
ar fi tare!