| yuP a întrebat:

Daca am fi nemuritori dupa batranete ce ar urma?

25 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Daca esti muritor, dupa batranete, ce urmeaza?

| Vizitiul a răspuns:

Ma uit peste unele raspunsuri, de aici, si ma intreb: Cine a zis ca nemurirea te priveaza de batranete? La fel de bine as putea trai vesnic si batran, nu? Dupa cum o spun unii de aici, in cazul nemurii, se va lasa cu tinerete vesnica. Nu stiu de unde atata certitudine...

| MeScorpion a răspuns:

Jeleu si sau praf.

| Dreamer a răspuns:

Daca ai fi nemuritor nu ai mai imbatrani, pentru ca celulele tale ar trebui sa se recreeze zilnic cu ajutorul nanotehnologiei, alta solutie nu gasesc...iar daca celulele tale s-ar recrea zilnic in acelasi nr X si aceeasi intensitate...automat ca ai fi nemuritor, vesnic tanar happy. Acum imbatranim si murim pentru ca in timp corpul nostru isi pierde din abilitatea de a recrea celule, dar peste 10-15 ani maxim cred ca acest deficit poate fi combatut cu ajutorul nanotehnologiei.

PS: Si totusi am trait in 20 de ani cati altii in 100..

| caractere a răspuns:

Dupa batranete ar urma nemurirea.

| MindBlowing a răspuns:

Daca am fi nemuritori nu ar exista extreme (bebelusi, batrani), ne-am "naste" la o varsta gen 25-30 ani.

| Măcrin a răspuns:

O viata plictisitoare

| Dash a răspuns:

Daca am fi nemuritori nu ar exista batranete!

| NOBODY a răspuns:

Ești supărat că te-au diagnostificat cu sida

| ELLSSA a răspuns:

Nu cred ca ar mai urma altceva dupa, ci doar am ramane vesnici batrani.Sau poate ne-am transforma in creaturi foarte imbatranite/urate(zbarcite) si am avea o denumire fantastica.

| lunarwolf a răspuns:

In general,batranetea este asociata cu moartea si cu chinurile.
Deci, daca am fi nemuritori, probabil nu ar exista batranete. happy

| wendy434 a răspuns:

Am fi da tutankamon(adica o mumie)deci nu-i bine sa fi nemuritor ca iti cad mainile, picioarele, capul...deci mai bine traim viata asa cum e chiar daca e limitata nu-i nimic la judecata de apoi vom merge orin in rai orin in iad si acolo fericiti, nefericiti vom avea viata"vestinica".happy

| Nicky29 a răspuns:

E absurd sa zici ca esti nemuritor poate sa nu mori de batranete este altceva.Asa daca nu ai muri deloc indiferent de situatie probabil ai ajunge sa plutesti prin univers.

| MineIsLikeABridge a răspuns:

Pai este ff simplu am deveni Plante dupa ce arati cau unu de 40 de ani, ti sar rupe oasele ai ramane paralizat dar tot ai traii, daca ai face riduri ai face atatea incat ai deveni o minge, daca pai ăe tine si nu-ti pasa ca esti gras iarasi devi o bila

| xioliolioloix a răspuns:

Ar urma sa vrei sa te sinucizi decat sa traiesti finca de obicei la batranete apar problemele si daca dupa aia ai ajunge si mai si am scris mai sus in raspuns

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu, chiar nu m-am gandit niciodata la lucrul acesta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ne-am usca de tot straight face
urat adica aia la 100si de ani is cam coji straight faceam fi ca mumiile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se pare ca avem unu` de 100 de ani pe site happy
Salut tataeee` cf? cand iii imormantarea?

| Buii a răspuns:

Eu cred ca am ramane la o anumita varsta nu am ajunge la batrente, cam in jur de 20-40 de ani, ar fi tare oricum :Xhee hee...

| LifeIsMyColor a răspuns:

Daca am fi nemuritori nu am imbatranii niciodata, am ramane tineri mereu :]!

| crissstina a răspuns:

E destul de interesanta intrebareathinking Depinde in ce stadiu al vietii ai deveni nemuritor. Insa daca ne-am naste nemuritori, probabil ca la o anumita varsta, ne-am opri din dezvoltare. Adica cred ca s-ar intampla de exemplu cum e la femei cu menopauzalaughing La o anumita varsta organismul nu se mai dezvolta si ramane in stadiul respectiv.thinking

| yuP explică:

happy ar fi ceva...

| Arwen a răspuns:

Daca esti nemuritor, inseamna ca nu imbatranesti.

| vlad9913 a răspuns:

Dupa batranete...hmmm...eu cred ca vom fi zombie laughing
oricum cred ca daca am fi nemuritori nu am avea batranete

| didpaw a răspuns:

Dup batranete urm batrenetea iar dup asta batranetea si apoi batranetzea...km asa ii