| anonim_4396 a întrebat:

Daca o persoana cu personalitate multipla merge la un concert (si este constienta de "ceilalti"), plateste un bilet pentru o persoana sau mai multe? Daca plateste pentru una singura, "ceilalti" intra ilegal?

7 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Plateste 2 bilete. Pentru ca o personalitate este intotdeauna copilul, iar doua reprezinta forme adulte. Din care doua una este seducatoare si intra fara bilet.
Iar cealalta e un psihopat care baga in sperieti taxatorul.
Deci intri gratis.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pe langa ca e o intrebare tampita nici nu are sens pentru ca

personalitatea este un lucru iar persoana este alt lucru

| Duucu a răspuns:

Plătești pentru tine ca persoană fizică, deci nu contează dacă devii cineva cu o altă găndire, tot în acel corp te aflii.
La un concert de metal, cei care vănd bilete realizează că după 5 sticle de votkă tipu care a cumpărat biletul o să devină altcineva, și totuși îl lasă doar cu un bilet.

| Vvistula a răspuns:

Sunt mai multi mental, nu fizic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La concert, da, plateste si pentru celelate personalitati, dar la spital plateste doar pentru el. celelalte personalitati intra pe gratis, Dar nu mai ies inapoi.big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

rolling on the floor
Ceilalti ar trebui sa plateasca o amenda!

| DatMikassa a răspuns:

Deci ar trebui sa se faca o lege noua pe chestia asta, inca o modalitate de a manca oamenii de bani.