| RAY a întrebat:

Daca omul e monogam de ce exista divorturi asa dese?
in lumea animala unde exista monogamie acel cuplu ori traiesc un sezon cu cineva ori pe viata
de ce un om indragostit aflat intr-o relatie nu devine asexual fata de persoanele de sex opus de ce dorinta sexuala e acolo in creier si se activeaza inconstient?

http://www.descopera.ro/......mania-foto

Răspuns Câştigător
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Cea mai mare prostie sexul este o nevoie fundamentala de supravietuire precum hrana a te abtine de la sex= a te obtine de la mancare

8 răspunsuri:
| Lawliet14 a răspuns:

Oamenii au ratiune, nu sunt animale. happy Unii doar se comporta ca atare!

| RAY explică (pentru Lawliet14):

Daca ai ratiune de ce nu poti opri dorinta sexuala? omul e o fiinta emotionala

| Lawliet14 a răspuns (pentru RAY):

E chestie de autocontrol, ca si cu mancatul nesanatos.

| RAY explică (pentru Lawliet14):

Serios tu ai autocontrol cand ti pofta de mancare? poti opri foametea? omul daca era o fiinta rationala era un robot fara emoti, sentimente, tocmai emotile ne fac ceea ce suntem umani

| RAY explică (pentru Lawliet14):

Chiar si credinta cere credinta nu ratiune, ratiunea inseamna dovezi exacte, omul find o fiinta emotionala crede in astfel de lucruri pentru ca este o fiinta emotionala, daca am fi rationali nu am simti nimic am fi de piatra fara ura, iubire, am vazut un film pe tema asta

| RAY explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

E nu chiar asa grava, eu nu am murit si nu am facut sex de la 18 ani sunt vreo 8 ani de atunci nici nu simti nevoia, e o nevoie dar nu e ca foametea poti trai si fara sex

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru Lawliet14):

Cea mai mare prostie sexul este o nevoie fundamentala de supravietuire precum hrana a te abtine de la sex= a te obtine de la mancare

| drutzix a răspuns:

E ca si cum ai intreba: "Daca omul e o fiinta morala de ce exista criminali si hoti".

| RAY explică (pentru drutzix):

Pai asta e ca fiinta umana nu-i morala e o bestie care se crede a fi morala