| anonim_4396 a întrebat:

Daca timpul s-ar putea opri, daca clipa ar putea incremeni, in ce moment ati vrea sa se intample asta? Care este frumosul acela absolut, care este binele acela suprem cand ati vrea... sa se opreasca timpul?

Răspuns Câştigător
| suffarstar a răspuns:

Daca ar incremeni timpul si activitatile cerebrarale ar fi fost "inghetate". Oricum,am inteles spiritul intrebarii. Cred ca as dilua o clipa de tacere la eternitate,un moment de pace adanca, profunda, cand mintea este complet linistita, o senzatie precum un vis intr-o padure intunecata si racoroasa, rupta dintr-un cadru eminescian.

8 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Daca timpul s-ar opri atunci nici fotonii nu s-ar mai misca.
Deci ai fi orb.
Nu stiu cat de,, fun,, ar fi.
*nerd off *

| sabin89 a răspuns (pentru Apache):

Stiu ce inseamna "nerd". Dar "nerd off"?

| sabin89 a răspuns:

Văd că nimeni nu zice de o îmbrățișare... cu iubita/ iubitul, atât de strânsâ, încât să nu se poată interpune nici o foiță de țigară. raised eyebrows

| Mădă0611 a răspuns:

Cand dorm sau cand stau in cada in apa mai calda decat trebuie, si sa fie doar senzatia, fara sa stiu ca exista si altceva, altfel orice "rai" devine infern daca il traiesti o eternitate. Mi-a venit in minte un documentar despre paianjeni in care era vorba despre o specie care sta 20 de ani, adica aproape toata viata, la panda, sub frunze, iese doar cativa cm sa apuce prada, eu m-as sufoca, dar daca ei nu stiu cat de mare e lumea, e oky doky vad.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Cand fac yoga.

| Duucu a răspuns:

Orgasmul etern.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In timpul unui masacru, al carui autor sunt eu.

| CuriosKid a răspuns:

Cand sunt in baie cu gajica