| Bisbiavatar12 a întrebat:

De ce este vara si avem parte de ploi, furtuni, fulgere, etc?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fiindca avem o clima temperat continentala

Bula
| Bula a răspuns:

Fiindca luna iunie este ceea mai ploioasa luna din an, in mod traditional.
Dar asta nu se invata de pe telefon, doar daca mai umblii si in Natura big grin

| anonimg a răspuns:

Circulația apei în natură are loc în tot timpul anului; mai ales vara.

| LPCTSTR a răspuns:

1. Încălzirea globală;
2. România are o climă temperat continentală.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Degeaba; succesiunea glaciatiunilor nu tine seama de "teoria" incalzirii globale.winking

| AllyAlexandra20 a răspuns:

Pentru că nouă ne cam place să poluăm natura și în același timp vrem să fie totul bine și frumos. Doar că nu se poate happy