| ady123 a întrebat:

De ce oamenii nu se pot lasa de droguri?

Răspuns Câştigător
| MasterOfDisaster a răspuns:

Nu e adevarat. oamenii se pot lasa de droguri, daca macar incearca.asta nu se poate intampla de azi pe maine.cei dependenti trebuie sa aiba o vointa puternica, sau un motiv bun sa se lase de droguri.
e mai greu deoarece acele substantele ii dau creierului o senzatie de bine, si creierul devine depndent de acea senzatie.nimic altceva nu poate inlocui,nu poate da acea senzatie de bine.(eventul in cazul fumatorilor cea guma cu nicotina, dar nu e la fel de puternica).
dar, oamenii se pot lasa de droguri.happy

17 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Pentru ca ele dau dependenta.De aceea este bine sa nu incerci nici macar in gluma.Ele distrug sanatea,te degradeaza ca persoana, dai o gramada de bani pe ele, bani pe care poti sa ii folosesti in alte scopuri si care ar intra in bugetul familiei.Deci,spune :Nu drogurilor!

| Vizitiul a răspuns:

De fapt, dependenta este in creier, nu in drog. Nu se lasa pentru ca n-au vointa sau pentru ca, pur si simplu, nu vor. In orice caz, nu te lasi de droguri, se lasa ele de tine. Tot lasat esti atunci cand se trage linia.

| Skylar a răspuns:

De fapt se pot lasa doar cei cu psihicul tare care nu se lasa influentati si care nu consuma drogul pentru placere sau alte nevoi puerile, dependenta nu exista decat in creier si nu este decat un concept.

| mgtow a răspuns:

E un viciu care provoaca dependenta si cand prind gustul nu sunt in stare sa se lase de el.

| zdrangoi a răspuns:

De drogati ce sunt! feeling beat up

| SkittlesNuMaiTrecePeAici a răspuns:

Buna
Odata ce tragi pe nas, nu te mai poti intoarce. Drogul este un drum fara cale de intoarcere.

Sper ca te-am ajutat happy

| Laura a răspuns:

Nu se poate să nu poată, doar că nu vor.

| elasexygagica a răspuns:

De jmecherilove struck

| RoXxy a răspuns:

Pt ca nu au vointa

| VladSilviu a răspuns:

Vaiiii. ieri am fumat laughing Maraciuca, Marijoana... nu dau dependenta. eu fumez cand am chef, cand nu NU. daca vreau nu mai fumez niciodata(droguri) dar e vb de distractie...

| ARSENÁL a răspuns:

Cand devii dependent de ceva anume, e greu sa renunti. Iar cand dependenta este data de ceva rau si daunator, dependentii - oamenii slabi, nu au atat putere si nici vointa ca sa renunte.

| hummer24 a răspuns:

De prosti

| Reiikó a răspuns:

Drogurile dau dependenta. Oamenii care se drogheaza devin agresivi! Nu incerca nici macar din gluma!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu de ce nu poti lasa netul, pentru ca iti da placere si te simti mai in largul tau. asa e si cu drogurilewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De orice te poti lasa / doar vointa sa ai

| AnormalKid a răspuns:

Simt o fericire foarte mare, si uita de tot.

| mimy17 a răspuns:

Ptc sau obisnuit