| IcsD a întrebat:

De ce tineti ochii inchisi cand va sarutati?

Răspuns Câştigător
| MindBlowing a răspuns:

Sa fim seriosi, mi se pare un gest enervant si nepotrivit. Sa saruti pe cineva si sa te uiti pe nu-stiu-unde nu e chiar foarte politicos. Daca mi s-ar intampla asa ceva m-as simti oarecum jignit, mi s-ar parea ca iubita nu imi acorda destula atentie.

PS: Intrebarea asta nu trebuia sa fie la lav&sex?

16 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Sa nu vad vaca pe care o sarut.

NOname
| NOname a răspuns:

De plăcere.

NOname
| NOname a răspuns:

Smithule, hehe, vezi că ştii? Pupicul e pupic, iar un sărut pasional, lung, intens, care îţi pune sângele în mişcare, îţi înmoaie picioarele, îţi dă fiori şi îţi face tot corpul să tremure de plăcere, e cu totul altceva. Cum să mai ţii ochii deschişi, zi-mi şi tu?
Apropo, mai ştii discuţia noastră de ieri despre DJ-ul surd? Şi el mergea pe simţuri. Renunţând la unul dintre ele (sau mai multe), celelalte simţuri se intensifică. La fel e şi aici.

Deci închidem ochii în timpul sărutului de plăcere şi ca să savurăm momentul la intensitatea lui maximă, să ne detaşăm de tot ce se petrece în jurul nostru şi să ne lăsăm duşi de val.

NOname
| NOname a răspuns:

Hehe, iarăşi tu cu ideile tale?

| thealchemist a răspuns:

Numai cei ce sunt sinceri inchid ochii, dar nu se stie de ce.

| AlexC a răspuns:

Ochii nu pot focaliza imaginea de la o distanta mai mica 7-5 cm (depinde de fiecare persoana). Asa ca muschiul ochiului se contracta la maximum, si-ti va aparea dureri de ochi.

| Siracuzia a răspuns:

Buna!
De obicei cei care saruta cu ochii inchisi sunt mai romantici. Dar nu e o regula generala. Vei simti daca acest sarut este unul de genul : da, ai buze faine sau sarut buzele iubirii. Unii trateaza sarutul ca ceva banal. Pentru mine e cel mai frumos gest dintre doi indragostiti. Dintr-un sarut iti dai seama de intensitatea sentimentelor celuilalt.

| Luori a răspuns:

Mama-mi spunea "pentru a nu-l vedea pe prostu' din fata ta ".

| Azazel_2358 a răspuns:

Ca sa nu-i tinem deschisi

| IcsD explică:

Pai intreb pentru ca am o prietena si iubb ei isi cam bate joc de ea. S`au intalnit pe strada, s`au sarutat ea tinea ochii inchisi, iar el se uita la mine

| onasis1961 a răspuns:

Asculta melodia asta, si ai sa-ti dai singura seama:http://www.fotokristall.narod.ru/mov0001.swf

| ToxicDump a răspuns:

E mai romantic/magic/cute cu ochi inchis.

| ROB3RT89 a răspuns:

Nu,privesc fata in ochi mai ales daca sunt albastri:XDar dc intrebi?!

| VladConstantin20 a răspuns:

Bună!
Așa e mai romantic,face momentul mai frumos, mai magic, de neuitat.
Sper că te-am ajutat happy

| elena999 a răspuns:

Pentru ca asa fac toti oamenii.

| papusika98 a răspuns:

Eu cred ca daca 2 oameni se saruta cu ochii inchisi sunt mai romantici, fac acel sarut sa fie mai special si ft.placut,dar se poate ca acei oameni sa se sarute si cu ochii deshisi dar iti spun din experienta nu este deloc special