| RAY a întrebat:

De ce traim ca daca am trai vesnic?
observ ca chiar in clipa morti inca ne mai gandim la viitor oare de ce? oare de ce nu acceptam ca moartea face parte din existenta noastra?

9 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Pentru ca Dumnezeu a pus in fiecare om gandul vesniciei.

| untu a răspuns:

Moartea face parte din viata! Viata pe care o traim este trecatoare si ne gandim la o viata vesnica daca facem fabtele bune si sa fim cinstiti cu altii si sa facem bine! Exista viata vesnica dincolo de moarte pentru ca noi avem un suflet nemuritor si viu ce salasluieste in trupurile noastre!

| RAY explică (pentru untu):

Ai murit de sti ca exista asa ceva?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand viata nu exista, tot din juru` nostru este invizibil, si se pierde in lungul abis, crezand ca noi am aflat viata, stim si ce este moartea. Moartea este necunoscutul, moartea nu este o judecata, nu este o concluzie a faptelor tale, nu este o inmormantare, nu este o cruce, nu este un cimitir, nu este o stafie. Boala nu exista, omul nici atat, probleme, stres, psihopatie, sociopatism. Nimic nu exista, fetele nu exista, nici baietii, stii ca toti sunt gratis fiindca drogurile costa. E normal sa-ti injectezi o substanta autohtona, dezvoltata prin inec in corp odata ce-ti imaginezi o boala. La fel si cu moartea, e normal s-o ai odata ce-ti imaginezi. Poate ne vom vedea in viata viitoare, reincarnati in America, ocupand un post important si fara teama de a fi impuscati de vreun Sniper din nori, in parlament. Spor la gandit, nu te-ai mai speriat pentru ca era tot o fantoma.

| Juviia a răspuns:

Mie nu imi vine sa cred ca o data si o data nu voi mai trai.Cand ma gandesc la asta, parca visez.

| RAY explică (pentru Juviia):

Serios?

| Juviia a răspuns (pentru RAY):

Serios.

| yooras a răspuns:

Principalul obiectiv al omului este supraviețuirea, prin urmare, amânarea morții cât mai mult posibil prin orice mijloace.