| GulDan a întrebat:

De la un timp imi merge totu prost si m-am gandit ca poate m-a blestemat cineva...

dar nu m-am certat cu nimeni de genu asta niciodata.

Credeti ca Dumnezeu sau satana m-au blestemat? sau sunt eu ghinionist si negativist?

15 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Părerea mea e că ar trebui să încerci să gândești mai pozitiv. Nu ești blestemat, ghinionist sau alte lucruri de genul acesta, pur și simplu cel mai probabil ai o perioadă mai rea. Mai mergi pe la Biserică, aprinde o lumânare și roagă-te la Dumnezeu să te ajute în tot ceea ce faci. Relaxează-te, ia totul ușor și nu te mai stresa atât.

Toate cele bune!
Sărbători Fericite!

| GulDan explică (pentru Hydrangeaceae):

Da m-am rugat ca m-am gandit poate nu dumnezeu nu ma mai ajuta ca nu imi pasa ...mda mersi happy Sarbatori Fericite si tie!

| sappy a răspuns:

Cred ca esti blestemat cu darul prostiei, tu esti alesul! Daca iti pui astfel de intrebari inseamna ca telefonul devine mai "smart" ca tine pe zi ce trece!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Singurul lucru care te-a blestemat este viata. Nimeni altcineva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Profa de romana te-a blestemat.
Uita-te cum scrii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Negativist,incearca sa fii optimist chiar si cand ti se pare ca Dumnezeu te-a blestemat e o binecuvantare
EX:Cu o iubita/iubit daca se desparte de tine e poste pentru ca D-zeu are o fata mai buna pentru. Tine, si daca ai facut fapte rele nu uita o fapta buna te ajuta sa acoperi o fapta negativa, Funda?

| frostxtq a răspuns:

Nu xista Dumnezeu sau Satana, prin urmare nici blestemele acestora. E doar o perioada mai neagra pentru tine, cu totii trecem prin diverse momente ghinioniste. Nu te mai gandii la blestemuri si prostii de genul asta.

| Lia340 a răspuns:

Dumnezeu nu arunca blesteme asupra oamenilor, diavolul de asemenea nu,, lucreaza,, prin asa ceva. Doar un alt om te poate blestema.
Ca sa te poti numi ghinionist trebuie sa ai evenimente nefericite ani la rand. Negativist e sinonim cu pesimist, ar inseamna sa ai o viziune trista asupra lumii, sa vezi partile rele din tot ce te inconjoara.Dar asta nu influenteaza in niciun fel viata ta, nu determina lucrurile sa mearga prost sau bine.
Asadar, Sorry! Cred ca te-ai cam ametit de cap cu Sarbatorile astea...Ori esti neatent ori iei decizii in pripa de asta iti merge rau.
Stai linistit se vor rezolva toate in curand. happy
Craciun Fericit!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Lia340):

Trebuie sa fii tampit sa crezi ca orice om poate blestema. NU! Oamenii nu pot blestema. Se numeste ocultism si sunt extrem de putini oameni pe toata planeta care sunt in stare de asta.CE ar insemna lumea daca n-ear putea blestema oricine si oricand?

Eu iti recomand sa nu crezi in blesteme deoarece iti face rau daca iti intra aberatiile astea in subconstient.

| Lia340 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu am spus ca blestemele isi fac si efectul...Dar oricine le poate rosti. Oricum tu din cate se vede, confunzi blestemul care se aseamana cu jignirea, injuriile, ofensele cu vrajitoria sau magia care este intr-adevar o practica oculta din categoria misticismului.
Daca tu nu ai inteles nu iti sta bine sa te bagi in seama, si sa critici fara motiv sad.Ia-o ca pe un sfat!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Lia340):

Daca nu faceai parte din categoria oamenilor care cred in blesteme nu inteleg de ce te simti ofensata?

| Lia340 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ma simt.Ti-am explicat, confunzi doua idei total diferite.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Lia340):

Nu confund. Doar ca am interpretat gresit. Stai linistita m-am prins de ce ai vrut sa zici. Nu te-am jignit deci nu am de ce sa imi cer scuze. Te simti mai bine?

| fkfgjgfgd a răspuns:

Nu exista blesteme

| Negoi_Darius_1998 a răspuns:

Trebuie sa fii mai relaxat si sa nu gandesti negativ...nu mai lua multe responsabilitati pe cap caci atunci vei fii mult mai stresat!
Sarbatori Fericite!