| GulDan a întrebat:

E adevarat ca mai exista oameni cu numele Isus?

am vazut pe discovery parca.

10 răspunsuri:
| oprescudorin11 a răspuns:

In Biblie mai exista un Isus, fiul lui Sirah. Dar are un singur I.E posibil si acum sa existe, e greu sa mai dai astfel de nume, si numele de Ion sau Gheorghe au inceput dramatic sa scada in schimb apar nume jegoase spaniole sud americane, suedeze (gen sven). Caci lumea merge spre acolo!

| TrăieşteClipa a răspuns:

Joshua este numele corect.Iosua ar trebui sa fie in romana.
Ca unii l-au botezat Isus cu un singur i sau cu doi de i, are mai putina importanta.

| LostInPark a răspuns:

Jesús imi place cel mai mult, restul sunt niste falsi.

| Henriette1165 a răspuns:

Sa stii ca nu am mai auzit pana acum, am cautat si pe google si nu am gasit, dar orice e posibil!

| Vladii a răspuns:

Cunosc unu xD

Răspuns utilizator avertizat
| Nicholasatron a răspuns:

Da, dar Isus cu un singur i. Iisus cu 2 de i este numele Mântuitorului(Iisus Hristos).

| T0T a răspuns (pentru Nicholasatron):

Fals. E la fel de corect și cu un i și dacă privim transpunerea din alte limbi și faptul că anumite influențe ale unor limbi i-au dat 2 i vedem că cu un i e chiar mai corect.

| Drolja a răspuns (pentru Nicholasatron):

Nota 10 dacă aduci şi portofoliul şi caietul de clasă!

| Giurescu_Roberto_1994 a răspuns:

Bineinteles, sunt persoane cu acest nume in Romania cat si in tarile straine, nu este nimic ciudat.