| modestul a întrebat:

E imposibil ca Terra sa nu aiba sfarsit.Ca va fi 2012, Apocalipsa biblica sau orice altceva vom vedea. Dar sa negi orice sfarsit oricand e absurd. Terra nu o sa existe etern. Ce parere aveti?

14 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

O planetå de tipul Terrei are un "termen de garanţie" de aproximativ 5 miliarde de ani. Pământul are cam două miliarde de ani acum aşa că mai e timp happy.

| Vizitiul a răspuns:

Nimic nu-i etern, omitand sufletul!

| Alphawolf a răspuns:

Modestule cati ani ai? Normal ca orice lucru are sfarsit! De ce faci tu legatura intre apocalipsa si data din 2012, de ce faci din niste zvonuri, care probail sunt aduse de niste persoane care nu isi pot scoate din cap aceasta doctrina sau frica de sfarsitul lumii, exact ca si tine, o tragedie? Nu inteleg de ce trebuie sa ne gandim si sa filozofam, daca nu putem gasi un raspuns? Trebuie sa fim optimisti si sa ne concentram capacitatile, pe ce ne este de folos. Citeste intrebarea la adresa asta poate te ajuta sa iti dezvolti imaginatia: http://www.TPU.ro/......ja-cateva/
P. S. Mai uita-te si tu pe Discovery

mira
| mira a răspuns:

In mod sigur va exista un sfarsit al planetei.

| AndutzaAndu a răspuns:

Exact, dar sufletul nu va muri niciodată!winking

| lilboutique a răspuns:

E evident ca sfarsitul lumii va veni odata si odata. Nimeni nu stie cand, de fapt, in religia musulmana sunt niste semne clare care vestesc sfarsitul lumii. Dar va pot asigura, acesta nu este in anul 2012. Cand sfarsitul se va apropia lumea va fi muuuult mai diferita decat este acum.

| nosferatu a răspuns:

Da o sa invie dinozaurii laughing

| Marii a răspuns:

O data si-o data o sa vina sfarsitul, asta e. Nu are cum sfarsitul sa nu existe. Ceva pana la urma tot va trebui sa moara ca sa iasa ceva nou si poate mai bun. happy

| bunker a răspuns:

Ai dreptate.si? oricine cu 2 grame de cunostinte de astronomie stie acest lucru

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Corect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Universul va avea sfarsit?winking Terra facand parte din el ar putea sa ii,, copieze miscarile``.
Sunt multe lucruri nestiute, nedescoperite. Mai bine le lasa acolo.,, Arheologii`` isi fac meseria, isi iau salariul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa unii pamantul are cam 4. 5 miliarde de ani iar dupa altii vreo 6000 de ani.
planeta sigur va avea un sfarsit fie din cauze naturale (stiintifice) sau cauze supranaturale (judecata de apoi)

| stelistu:X a răspuns:

Sfarsitu lumi va veni cam in 2036 cand ne va lovi un asteroid