| Mihail123456 a întrebat:

Este adevarat ca america si china au o nava ce ne va salva de un mare potop de autodistrugerea lumi foc sau tunami >etc ce credeti si Dumneavoastra?

22 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Aiureala!

Răspuns utilizator avertizat
| Salontanul a răspuns (pentru Mihail123456):

Asta da. In ritmul acesta cu inarmarea, cu certurile aiurea, cu dorinta de marire a unor indivizi care conduc tari, este foarte posibil. Mai este si faza ca acest pamant se degradeaza in ceea ce priveste biosfera.

Răspuns utilizator avertizat
| Salontanul a răspuns (pentru Mihail123456):

Asta nu cred. Toate religiile au in perceptele lor descrierea sfarsitului. O fi ceva!

Răspuns utilizator avertizat
| Salontanul a răspuns (pentru Mihail123456):

Nu. Nu este posibil. Si-au facut unii adaposturi antiatomice, nave care sa-i salveze dar in caz de cataclism ce faci daca nava se rastoarna sau adapostul e acoperit cu apa, pamant?

Răspuns utilizator avertizat
| T0T a răspuns:

Mă întreb ce caută această întrebare aici. Nu, nu este adevărat și cred că este la mintea cocoșului de ce ca să mai explic.

| anonimg a răspuns:

Nu am auzit de asa ceva, si nu cred ca exista, deoarece s-ar fi auzit de ea. Eu am auzit ca s-ar fi contruit buncare in pamant. Dar oricum ar fi, noi nu trebuie sa ne temem de sfarsitul lumii, ci noi trebuie sa traim placut inaintea cerului; si Dumnezeu ne va ocroti.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Ar trebui sa faci un studiu asupra felului in care suntem manipulati si vei intelege multe.
http://www.presalibera.net/10-strategii-de-manipulare-a_1826924.html

| ALGator a răspuns:

Nu!

În ce privește România nu există pericol de tsunami sau potop.

| Dorotheea21 a răspuns:

Sigur!
China are o nava de marimea Angliei, doar ca sa salveze micul popor chinez. O tin ascunsa in Shanghai, pe dreapta.
Si tot sigur este ca trei masini de spalat s-au chinuit cu creierul tau cand ai pus o astfel de intrebare.
De unde apareti cu astfel de "teorii"? big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incoming transmission: rolling on the floor
Mihail123456
Astăzi, 5:53 pm
f
Fa *** poate vrei s-a ne suparam, bagameas pl in tine!
___________________________________________________________
Dorotheea21
Astăzi, 8:29 pm
laughing))
Iti spun eu ce faci daca te superi...
Incult deja esti, mai ramai si nervos pe deasupra! laughing
ASTA patesti daca te superi pe cineva de pe internet!
Mars! Cheama nava aia sa te salveze. big grin
_______________________________________________________
Atat s-a priceput sa-mi scrie in privat Mihail caine de circ. happy

| anonimg a răspuns (pentru anonim_4396):

Te rog, sterge mesajul acesta. Este normal sa iti raspunda astfel, deoarece si raspunsul tau a fost unul care l-a intaratat.
In astfel de cazuri, discutia tebuie sa fie personala si amiabila; daca nu da rezultate atunci se adreseaza adminilor. Dar niciodata in public. Toti avem defecte de caracter care nu ne place sa fie expuse public. Tocmai de aceea te rog ca pe o sora, sa stergi mesajul acesta.

| AlexandruInu a răspuns:

Frate tu te-ai uitat la panarama aia de film, nu mai stiu cum se cheama.

| ﱞﱞﱞ a răspuns:

Probabil ca nu, sansele ca un tsunami o sa loveasca intreaga intindere a pamantului sunt mici.
autodistrugerea lumi, foc? in cazul unui fallout* probabil ca omenirea o sa se adaposteasca intr-un bunker
*fallout este un fenomen care apare dupa explozii nucleare, praful atomic se amesteca in nori si o ploaie radioactiva se va intampla in acest caz, eventual stratul de ozon se va suptia din cauza caldurii acumulate de praf si razele ultraviolet vor lovii mai puternic. asta numai daca multe bombe atomice se declanseaza in acelasi timp.

Răspuns utilizator avertizat
| ﱞﱞﱞ a răspuns (pentru Mihail123456):

Again, cel mai mare "cataclism" ar fi ca un lant de bombe nucleare sa fie activate, caz in care omenirea s-ar ascunde in bunkere si probabil va murii acolo din lipsa de mancare

| alinabogdan2781 a răspuns:

Nu e adevarat e o prostie si despre sfirsitul lumii doar e o prostie nu credeti in asa prostii

| mfker a răspuns:

Tu te-ai uitat la filmul 2012, asa-i?!