| hypothesis a întrebat:

Este,pana la urma, homosexualitatea ceva innascut/ceva normal? Ce spun studiile stiintifice in privinta asta? Este ceva cert?

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Se presupune că este o malformație a creierului. Se mai presupune că asta se formează de-a lungul timpului. Nu prea avem certitudini însă avem certitudinea că sunt persoane care practică anumite lucruri mai mult pentru a experimenta cât mai multe și ca să își trăiască viața după propriile principii care pot devia în anumite direcții. Oricum sunt diverse mituri genetice pe care le-am mai citit pe net și care pe mine unul mă amuză. A fost desfășurat un studiu și se spune că creierul unui homosexual diferă un pic de cel al unuia cu orientări normale. Nu sunt certitudini, repet. Se merge foarte mult și pe ideea că asta se formează în timp, această înclinație, datorită unor factori.

1 răspuns:
| Drolja a răspuns:

Nu e înnăscut, pentru că eu abia de curând am început să iau în considerare un "kissing fish" cu o altă femeie.