| anonim_4396 a întrebat:

Este posibila fecundarea dintre vaci si oameni? Si intreb asta pur si simplu din interesul biologie imi este interesant ce ar esi in cazul fecundarii? P.S. Sa nu credeti ca sunt zoofil.Dau funda

Răspuns Câştigător
| danutzu96 a răspuns:

Nu cred ca ar supravietuii daca ar fi posibila fecundare pentru ca genomul uman este diferit fata de genomul vacii.

8 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Este imposibil. Multi oameni bolnavi si deranjati au incercat .....treaba asta si nu le-a iesit.

| T0T a răspuns:

Nu prea este posibil între specii prea diferite. Cred că s-ar putea cu maimuțele.

| relian a răspuns:

Din cauza programului genetic al fiecarei specii.Toate vietuitoarele de pe Pmont sint identice in ce privste ADN-ul dar nu si al informatiei fiecarei specii.Acel ADN este astfel asezat formind un soft, un program pentru fiecare spcie in parte. Speciile inrudite ca de ex cal-magar se pot reproduce cas asemantoare, dar nu si cele aflate la distante mari intre ele.Cu alte cuvinte asta e fiecare specie are un anumit program si nu poti de ex cu un program audio sa vezi un film, adica video, asta asa ca o comparatie. Daca te gindesti atit programul audio cit si video sint alcatuite din acelasi material, sau electroni ceor fi, insa altfel asezati, care se recunosc intre ei si etc.Cind spui genom te referi de fapt la un program, doar ca acest program spre deosebire de calculator unde avem doar electroni in cazul vietuitoarelor avem ceva material dar tot un program formeaza si daca stam si intram in detalii tot la atomi, electroni se ajunge sin cazul genomului.Cu alte cuvinte cum am spus fiecare specie are un program anume dupa care lucreaza si nu poti amesteca avioanele cu submarinele de ex.

| amazonul11 a răspuns:

Ar iesi un minotaur, dar toarna-i si niste cerneala albastra ca sa iasa un minotaur albastru happy

| BLADE98 a răspuns (pentru amazonul11):

Dar daca e sa vb serios?

| amazonul11 a răspuns (pentru BLADE98):

Asta ii foarte serios :!

| BLADE98 a răspuns (pentru amazonul11):

Dar este posibil asa ceva astazi cu toate tehnologiile noastre

| WR104 a răspuns (pentru BLADE98):

Nu