| user5493 a întrebat:

Există extratereștri? sunt deja printre noi?

Răspuns Câştigător
| Robi1444 a răspuns:

De existat exista 100%. gandeste-te logic. universul este infinit deci clar ca nu existam doar noi! Posibil ca sunt si printre noi, sub forma oamenilor.

15 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Nu există. Dacă ar fi existat s-ar fi aflat de mult de existența lor.

| MrUniverse a răspuns (pentru OnuOnulică):

Foaaarte logic răspuns, Onulică...

| T0T a răspuns:

@TraiesteClipa. Poate totuși te va apuca curiozitatea și îmi vei vedea răspunsul după ce m-ai ignorat și mă vei lumina și mă vei face să înțeleg acest subiect atât de extraterestrial. Atunci de ce nu îmi demonstrezi că le înțelegi tu? Întrebarea a fost pentru tine căci tu ai afirmat un lucru pe care eu nu îl știam și poate nu îl înțelegeam și normal că m-a apucat curiozitatea să aflu mai multe de la tine, maestre gedai.

| Dariusuu a răspuns:

Nu stiu daca exista extraterestri dar ''monstri'' stiu ca exista.

Iadul e gol iar toti demonii sunt aici - Wiliam Shakespeare

| TrăieşteClipa a răspuns:

Ei ne-au creat.
Ne supravegheaza dar nu au voie sa intervina decat in cazuri speciale.
Asa cum facem noi cu animalele din rezervatii.

| T0T a răspuns (pentru TrăieşteClipa):

Atunci pe ei cine i-a creeat?

| TrăieşteClipa a răspuns (pentru T0T):

Nu ma intereseaza.
Am alte probleme de rezolvat.

| T0T a răspuns (pentru TrăieşteClipa):

Crezi niște posibile idioțenii iar când te gândești la niște probleme care au treabă cu părerea ta spui că nu îți pasă.

| TrăieşteClipa a răspuns (pentru T0T):

Daca vrei raspunsuri la intrebarile care te macina posteaza-le, nu te baga in discutii pe care nu le intelegi.

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Zona in care ne aflam noi e una plina de viata. fintele de pe planeta sunt si ele extraterestre pentru noi. pana cand si un caine e un extraterestru. Dar. da exista universul nu are o limita ar trebui sa fim prea aroganti sa credem ca suntem singurele finte dintr-un univers inteligente, viata exista si pe comete in forma de bacterii. viata de pe pamant e un fel de amestecatura intre extraterestri care au evoluat aici. Dar poate ca "extraterestri" deja avansati baga in seama doar rasele care au invatat sa isi protejeze si sa cultive caminul lor nu sa il distruga pe zi ce trece cum facem noi. Noi oamenii suntem o fiinta care cauta sa domine si sa distruga pentru propriul plac. De ce ar lua legaturi alte finte mai avansate cu noi si ne-ar invata tehnologie pe care noi am modifica-o si am folosi-o pentru distrugere in masa. Aici traim, aici luptam, aici murim, daca vor veni alti dupa apa noastra si celelalte minerale de pe planeta va fi altceva.

| 6684464 a răspuns:

DOAR din punct de vedere stiintific, da, ar trebui sa existe extraterestii, chiar si inteligenti sau chiar mai inteligenti ca noi, ca nu doar planeta asta(terra) are conditiile ideale pentru mentinerea vietii din tot Universul.

Daca extraterestrii ar fi printre noi fi sigur ca nu am sti de ei din doua motive:
1. Daca ar avea tehnologia necesara pentru a-si permite sa colinde asa departe prin Univers, fi sigur ca sunt niste fiinte foarte inteligente, atat de inteligente incat le-ar fi foarte usor sa se faca nevazuti.
2. Acum stim ca sunt foarte inteligente, dar nu stim ce scopuri au, iar ca sa se faca publica afirmatia cum ca ar fi printre noi ar crea panica prin multe locuri, deci mai bine ar ramane secret, oricum nu vom putea face nimic cu ce ar avea ei de gand sa faca cu privire la ce e al nostru(fiind atat de inteligenti).

| LostInPark a răspuns:

Tipii aia care au scris literatura SF stiu "adevarul". Vezi pe Ancient Aliens acolo sarlatani adevarati.
E doar posibil sa existe, in schimb eu nu stiu chestii cu procentaje.

Răspuns utilizator avertizat
| 3amthinking a răspuns:

Si daca tu esti extraterestru?

| Xenuri a răspuns:

Sincer cred ca este o intrebare retorica dar este posibil de exemplu : chupacabra acea fiinta misterioasa din mexic ce mananca capre, dupa descriirele date da este posibil sa fii si ia o fiinta extraterestra, deci da poate exista si poate ca sunt pintre noi! Eu sincer nu prea cred in chestii din astea dar acum toata lumea crede ceea ce vrea! Sper ca te-am ajutat, Funda?