auran
| auran a întrebat:

Exista extrateresti?

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Extra +terestru. Prin aceasta intrebare te referi la o forma de viata in afara Terrei. Da, eu cred ca exista. Mi se pare improbabil ca pamantul sa fie singura planeta din tot universul asta care sa poata sustina o anume forma de viata.

30 răspunsuri:
| Parintele a răspuns:

Exista si exista si dovezi.Multi oameni au vazut "farfurii zburatoare" si oameni de incredere.nu popi sau d-astia ci aviatori, militari etc.Cauta pe google pentru detalii.

eileen
| eileen a răspuns:

Nu cred ca exista... sunt inventati probabil de guverne... habar n-am, oricum, eu nu cred in existenta lor.

| juniper a răspuns:

Exista cu siguranta, au fost raportate mai mult de 40.000 de incidente din astea cu OZN-uri pe an. Uni au fost si rapiti de ei, dar nu stiu din ce cauza guvernul ascunde acest lucru, oricum va trebuie sa aflam mai devreme sau mai tarziu.

| TipulVerde a răspuns:

Normal ca exista. Gandul ca noi am fi singuri in acest infinit Univers ar fi cea mai stupida si cea mai egoista afirmatie.
Replici de genul: "Noi de ce nu i-am vazut pana acum?" sau "Unde sunt dovezile?"
Aceleasi intrebari le poti pune si despre Dumnezeu si vad ca la multi dintre voi credinta in el este populara

| kh1ss a răspuns:

Nu... daca existau pana acum sigur ii descopeream... si le dovedeam si existenta... atata timp cat nu exista nici o dovada...

| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

Pai daca ar exista, crezi ca nu i-am fi vazut pana acum?

Extraterestii sunt inverntia unui visator si te-ai gandit oare de ce se numesc extra+terestri? pentru ca nu se afla pe terra si cum ar putea un om de pe terra sa spun ceva despre un extraterestru din afara terrei?


E o chestie de logicawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate exista, cine stie poate vine la tine acasa seara sa te mance

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imposibil

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se poate sa existe exaterestri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ca exista mai acum cateva zile o sonda spatiala al companiei nasa a realizat o poza in care a surprins un craniu fara corp! multi au crezut ca e o pieatra modelata de vanturile de pe marte dar s-a dovedit contrariu ca in acea zona nu se putea froda o roca in acel fel... dar o sa afli mai sigur in 2013 cand nasa vatrimite o statie de cercetare pe marte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stim si noi cat stii si tu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da exista

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da exista extraterestri de oare ce noi nu suntem ultimi oameni depe pamant adica in tot universu asta mai sunt si alte vieti noi am aparut dupa bing-bang s-a format galaxile astea poate o fi si pe galaxia andrometa vieti nu sa stie ce este noi nu avem technologia avansata ca extrateresti casa putem ajunge la ei asa unu care nu cred in extraterestri de unde stiu ei ca nu exista nici dumnezeu?
poate a fost o inventie cu dumnezeu eu nu cred in dumnezeu dar cred in extraterestri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Biblia de la inceputul spune despre extrateresti. de fapt acel dumnezeu care a facut pe Adam si Eva era un extraterestu (un grup de extrateresti) a zis asa: hai sa facem un om dupa chipul si asemanarea noastra... Cind omul a pacatuit Dumnezeu nu era acolo a venit numai seara in o adiere a vintului. Avraam era pretenul lui Dumnezeu si a mincat cu el carne de vita si s-au inteles ca 2 oameni pentru Sodoma si Gomora. Iacob s-a luptat cu Dumnezeu cind se intorcea spre casa si nu la biruit dumnezeu pina nu l-a lovit in coapse (intre picioare). Cel mai clar de extrateresti descrie Ezechel in primul capitol, mai departe mai studiati si voi biblia ca bibliea e facuta cu gindirile oamenilor primitivi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt un om care a studiat acest lucru de apoximativ 4 ani si am descoperit ca de fapt e ne controleaza si daca nu ar fi TERRA nu ar mai fi existat.In plus exista o gramada de reportaze si imagini cu O. Z. N-uri si chiar in laboratoarele din America se studiaza bucati din nava care s-a prabusit in aria 51.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu siguranta intr o alta galaxie nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E cred ca extrateresti nu exista, deorece Dumnezeu a creat tot si el a vrut doar o specie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum 2 ani intr-un sta din mexic a fost descoperit un pui de extraterestu si este adevarat existe si poze

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar am vazut un ozn pe bune
crying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca exista. poate nasa o sa gasesasca in 2010 dovezi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pulaa aia exista

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da exista
noi nu suntem singuri in aest univers
si orcine crede ca suntem singuri se insala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ekzista ca am avut o prietena rapita de extrateresti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu ar exista ar insamna sa fim singuri in univers si ca toate descoperirile si cautarile au fost in zadar si degeaba si toate intamplarile misterioase de origine extraterestra si ca tote incidentele au fost inventate, trezitiva oameni nu nu suntem singuri in univers nu fiti atat de egoisti, da exista extraterestri obisnuitiva cu asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu asa ceva creu si eu dar nu chiar mult dar am vazut pe la stiri ca o zis de un extraterestru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da exista! pe data de 15 noiembrie pe Ia 2. 30 dimineata era pe cer in partea de sud 3 Iumii care se aprindeau se stingeau si am cautat pe net si am gasit o poza cu exact ceea ce vazusem noi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se pre o prostie.Eu nu cred in extrateresti

| catalinmodan a răspuns:

Eu cred ca toate zvonurile sunt reale dar cei de la putere zic ca nu sunt reale dar cred ca sunt a si cred ca exista extrateresti.

Întrebări similare