| MarioTm a întrebat:

Exista extraterestrii? Povestiti o intamplare vazuta la tv sau auzita

Răspuns Câştigător
| Tinna666 a răspuns:

Tot ce este in afara Terrei este extraterestru, deci da, cred in extraterestrii..este imposibil ca in tit universul sa fim singuri.pana si o vietuitoare mica, cum sunt furnicile de exemplu, de pe alta planeta este considerata extraterestru.nu stiu ce sa zic despre omuletii mici si verzi happy.ma uitam acum cevs timp pe un program tv, nu mai stiu exact cum ii spune, nu e unul cunoscut, si reconstituiau povestirile unor oameni care sustin ca au vazut extraterestrii.ce ma uimit pe mine a fost faptul ca toate aceste povesti erau confirmate de cei de la NASA.erau povestiri in care oamenii au vazut nave ciudate, foarte luminoase care erau si foarte silentioase si se deplasau cu o viteza uluitoare, ceea ce omul nu poate face, chiar daca va reusi sa construiasca o nava care sa prinda viteza aceea, ar fi foarte galagioasa..altii povesteau cum au fost rapiti de extraterestrii si aratau semne de pe corp care le-au ramas dupa acea experienta.a fost foarte interesanta acea emisiune, imi pare rau ca nu imi amintesc cum se numea sad

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Am mai intarnit eu fete verzi acuma daca erau de pe alta lume nu stiu, dar aveau tarif extraterestru clar

| T0T a răspuns:

Nu avem de unde ști dar dacă ești atât de curios și vrei date oficiale caută pe site-ul FBI și CIA unde sunt print-uri cu documente oficiale, ce-i drept mai vechi. Acolo sunt explicate diferite operațiuni din acest punct de vedere.
La cât de mare e universul este și o șansă foarte mare să existe. Nu putem afirma nici că suntem singuri într-un univers atât de mare, însă nu putem afirma cert nici că există. Eu unul nu voi zice că există pentru că nu am văzut niciunul. Nici măcar un OZN, și un OZN din punctul meu de vedere poate fi făcut și de un om la ora actuală.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Colonizatorii Elohim din Biblie erau de pe alta planeta.
Este trist sa iti dai seama ca jumatate din planeta venereaza pe unul dintre ei.
Elohim erau cu sutele dar a fost tradus cu Dumnezeu ca asa le-a venit unor teologi evrei prin anul 600 ien.

| Drolja a răspuns (pentru TrăieşteClipa):

"Elohim" e un nume drăguţ de extraterestru. Când o să avem unul, îi punem numele ăsta şi o să-l învăţăm să aducă papucii!

| TrăieşteClipa a răspuns:

Poate stie sa faca si altceva in afara de adus papucii.
happy

| TrăieşteClipa a răspuns:

Palpitant.
Dar daca dai de unul care aduce ziarul cum trebuie nu o sa te vedem pe TPU prea des.
happy

| Drolja a răspuns (pentru TrăieşteClipa):

Da, o să îmi petrec restul vieţii citind gazeta.

| Suck a răspuns:

Extraterestru poate fi numit pana si un fir de praf, o roca dintr-un meteorit ce nu exista pe Pamant. Cred ca existe si fiinte extraterestre... mi-e greu sa cred ca din atatea galaxii doar pe o planeta exista viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca exista. Sa nu mai spun ca acum aproape 10 ani am avut parte de o experienta ciudata pe la marginea orasului Cluj Napoca. Gheorghieni parca se numeste cartierul, era seara si eram in capatul troleibuzului 3. Acea zona este una cu dealuri, in apropiere fiind si un lac ( era pe atunci ). Tin minte ca m-am oprit pe trotuar si am inceput sa admir dealurile aproape in lumina noptii pana cand undeva, in departare, am vazut "ceva" tare ciudat ridicandu-se de la sol. Era luminat in mai multe culori si un timp a tot levitat in aer pana cand m-am speriat eu si am plecat. Nu a fost elicopter pentru ca isi schimba culorile prea des si fiind seara si liniste trebuia sa aud elicopterul. Si chiar daca era departe. Macar ecoul sa aud. Pe atunci eram un pustan rebel si nu eram drogat sau beat deoarece dupa atatia ani inca imi amintesc.

Pe atunci erau alte vremuri, nu aveam eu telefon cu care sa inregistrez sau sa fotografiez. Povestea asta am tinut-o secret. Nimanui nu i-am spus in fata gandindu-ma ca va rade de mine si doi, poate mi-am imaginat doar. Poate nu a fost nimic acolo. Dar acum vreo 5-6 ani am citit o carte scrisa de un ufolog roman " Ei traiesc printre noi " se numeste, iar in carte am citit ( vazut si poze ) despre multe aparitii in acea zona a clujilui. Zona de deal dintre Turda si Cluj. Nu stiu ce sa zic, ma ia cu piele de gaina numai atunci cand imi amintesc.

In fine. Poate a fost imaginatia mea. Nu pot dovedii. N-am poze sau video. Numai povestit... Asta e praf in ochi. Eu spun ce am vazut. Sa nu generalizam.

| WarriorCat a răspuns:

Nu avem de unde ști.

| Inception a răspuns:

Știi măcar ce înseamnă extraterestru?

| alexandracc123 a răspuns:

Da, exista, la fel ca si vampirii si zanele si zombii si toate chestiile supranaturale.