| dot23 a întrebat:

Exista o asemanare intre universul furnicii si cel ale oamenilor?

2 răspunsuri:
| WhatheWow a răspuns:

Exista. Cele pe care le cunosc eu sint ca si furnicile au o ierarhie structurata pe activitatea pe care o desfasoara si faptul ca furnicile sint ca o societate, lucreaza in echipa pentru binele comun.

| IMINENT a răspuns:

A fost gasit un oras subteran impresionant, construit de furnici.
Deci da, furnicile ar reprezenta a doua cea mai dezvoltata civilizatie de pe Terra.