| fagvasgvb a întrebat:

Hei TPU

Am vazut pe net si la TV un om care era foarte renumit deoarece el vedea totul in jurul lui desi era orb! Stia fiecare lucru unde era fara sa atinga nimic si el era orbcrying

Cum explicati asta? Vreau o explicatie logica! Sau cel putin o teorie logica care sa afirme ca acest lucru este posibil...

5 răspunsuri:
| Alphawolf a răspuns:

Stia unde sunt lucrurile pentru ca locul ii era cunoscut, a memorat pozitia si locul fiecarui lucru in parte.
Daca intr-adevar e orb... si il duci intr-un loc necunoscut(lui), nu mai stie ce lucruri sunt si unde sunt ele pozitionate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alphawolf):

Corect, eu chiar azi jucam cu frate-meu "baba-oarba", ideea jocului e sa fi legat la ochii si sa prinzi restul persoanelor, persoana prinsa devine ea "baba-oarba", ideea e ca cunosteam casa pe derost, deci nu mi-a fost greu sa ma pozitionez in spatiu.

| RAY a răspuns:

Si eu stiu in casa mea totul si cu ochii inchisi

| MegamortX a răspuns:

Doar pentru că ți se prezintă un lucru ca fiind adevărat, asta nu presupune neapărat ca acel lucru chiar să fie adevărat.

| erichlemny a răspuns:

1 poate sa foloseasca un baston special
2 era cineva cu el si ii spunea unde sa mearge
3 poate e fals si nu e orb