| fgewqg a întrebat:

Hei TPU

Credeti ca am fost sau vom fi vizitati vreodata de extraterestrii avand in vedere ca cel mai apropriat sistem solar de al nostru este la cel putin 6 ani lumina departare?

Credeti ca sunt doar mituri si zvonuri cele ce spun ca am fost vizitati?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu cred ca am fost vizitati, suntem prea neinsemnsati in universul asta

| DanielaDanilisin a răspuns (pentru suntserios):

Cine ti-a spus ca suntem neinsemnati? Fiecare viata este importanta atata timp cat crezi in Dumnezeu. Daca te crezi neimportant nu vei avea o viata prea fericita.

| suntserios a răspuns (pentru DanielaDanilisin):

Esti prea arogant daca tu crezi ca in universul asta infinit planetica noastra are o importanta.

Fiecare viata este importanta pentru ca toate vietatile sunt egale pe pamant nu pentru ca cred in Dumnezeu. Insa importanta asta e la nivel de planeta noastra nu la nivel de Univers

| DanielaDanilisin a răspuns:

In stiinta nu exista notiunea de mit sau zvon, exista notiune de:ipoteza.Aici doar oamenii de stiinta se pot da cu parerea referitor la acest subiect.Da, cel mai apropiat sistem solar este la 6 ani lumina departare dar nu se stie daca acolo exista viata.