| BATTLEGROUND a întrebat:

Hei TPU

exista in univers metale din care sa se poata crea diverse chestii dar care sa fie de sute de ori mai rezistente ( indestructibile) fata de cele pe care le avem pe pamant? sau cele create de noi cum ar fi adamantiumul sunt mai puternice decat ceea ce a putut sa creeze natura pana acum O.o?

6 răspunsuri:
| BroSafarii a răspuns:

Salut, inca nu s-au descoperit atatea, dar exista unul, numit kripton, o serie de metale combinate natural, dar, gandeste-te cum ar fi daca omul, ar crea un kripton mai puternic, prin combinarea a mai multor metale, care la randul sau au fost combinate. Cum ar fi otelul, combinat cu kripton ce ar mai iesi? Sau in loc de otel, altceva mai tare decat el. Bine inteles daca aceasta combinatie ar fi valabila. Sper ca te-am informat. Funda?

| BATTLEGROUND explică (pentru BroSafarii):

Cam stupid raspunsul :p kriptonul e un gaz rar...

| BroSafarii a răspuns (pentru BATTLEGROUND):

De aia cand scriu pe google " kripton metal " imi da?

| BATTLEGROUND explică (pentru BroSafarii):

I-ti da kriptonita din superman laughing)))

| BroSafarii a răspuns (pentru BATTLEGROUND):

Probabil =]]]

| BATTLEGROUND explică:

Ma refer la materiale din care sa zicem am putea confectiona o masina care sa nu poata fi afectata nici de o bomba nucleara! poate e putin copilareasca intrebarea dar mereu am avut o sete de astfel de raspunsuri laughing)