| Snoopyyy a întrebat:

Ce ii mai aproape de realitate, felul in care aratam in poze sau, in oglinda? Intreb pentru ca am auzit undeva ca pozele is mai apropiate de realitate, dar eu cred ca ii invers laughing, funda big grin

Răspuns Câştigător
| Vvistula a răspuns:

Oglinda e, deoarece lumina ne reflecta exact cum suntem, in poze e alta treaba

8 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Depinde de calitatea aparatului cu care a fost facuta imaginea si de oglinda.

| SkyPilot a răspuns:

Oglinda este mai aproape. La poze culorile sunt intotdeauna un pic deformate. Avand in vedere optica ochilor, totul eeste pricum destul de subiectiv si de nereal.

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Oglinda

| drutzix a răspuns:

Vad ca sunt multi "inteligenti" aici. Asa ca o sa incerc sa iti explic eu.
Du-te in fata unei oglinzi si ridica mana stanga, reflectia din oglinda o sa ridice mana dreapta. (E ok daca nu ma crezi, doar du-te si incearca sa vezi ca am dreptate). In oglinda sau orice reflexie stanga si dreapta sunt inversate iar in poze nu e asa. Deci cum apari in poze asa te vede lumea nu cum te vezi tu in oglinda. Intelegi? (Poze normale nu trucate)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici una nici alta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In oglinda apei la lumina soarelui.

| MissADEEL a răspuns:

Luam un exemplu.
Cunosti o fata frumoasa pe facebook.
Va intalniti in realitate si iti cade fata cand o vezi, iti vine sa fugi.
Fata nu foloseste niciun program de manipulare a pozelor, si totusi te-a pacalit. Cum se face?
Lumina, unghiul, distanta, focalizarea, culoarea pot estompa unele defecte sau chiar sa le amplifice. Ba chiar poti sa pari mai deschis la culoare sau mai inchis in functie de umbra sau de alti factori.
In plus, exista unele aparate care au culoarea mai saturata.
Tu ce crezi, deci? laughing

| CodreanuC a răspuns:

Cum aratam in oglinda e mai aproape de realitate