| gabytza7224 a întrebat:

ce inseamna cand visezi o persoana imbracata in >mireasafundita raspunsul cel mai clar.love struck

Răspuns Câştigător
| Hazelnuttie a răspuns:

Buna. Cauta aici : http://www.visele.ro/

Bafta

19 răspunsuri:
| yonutz1 a răspuns:

Nu inseamna nimic.

| babyblue a răspuns:

Mireasa–semn bun, de impacare sufleteasca, liniste in casa

| ByankaLyana a răspuns:

Buna! Asta inseamna ca te certi cu o persoana. Funda?

| Lavymee a răspuns:

Eu stiu ca inseamna ca iti moare cineva cunoscut. Nu e prea bine sa visezi mirese, eu am visat odata si a murit o matusa.

| C0nv3rs3 a răspuns:

O nunta de 3 zile si 3 nopti ca in povesti

| DraGfirE a răspuns:

Sincer sa fiu si eu am visat o fata imbracata in mireasa.
Raspunsul e aici: Mireasa=semn bun, de impacare sufleteasca, liniste in casa.

| Snuff a răspuns:

Eu stiu ca e de rau. Inseamna moarte...:-s

| BumtSii a răspuns:

Buna love struck

Uite ce am gasit pe net :

Mireasa poarta o rochie alba, culoarea inocentei, dar si a castitatii si, intr-o anumita masura, culoarea sentimentelor reci (vezi, de asemenea, alb). Daca barbatul viseaza ca face dragoste cu mireasa lui, inseamna ca va avea o aventura, incalcand astfel un tabu. Cine viseaza ca face dragoste cu o straina in rochie de mireasa, ar putea sa aiba dificultati, in realitate, din cauza firii sale indraznete. pentru femei, mireasa din vis ar putea duce fericire in dragoste, de care insa se teme, pentru ca realitatea este exact invers. Dorinta se indeplineste numai daca mireasa este dusa la altar sau daca femeia se viseaza mireasa.

- Asteptari prea mari ce iti pot crea dezamagiri.

isul are explicatii foarte negative atunci te visezi scotand mireasa din casa, insemnand moarte.

- sa vezi o mireasa in vis sugereaza cele mai feminine calitati pe care le ai. O mireasa mai poate sugera un parteneriat sau o uniune de orice fel.

- sa visezi ca mireasa e impuscata la nunta ei sugereaza ca un aspect feminin, in ceea ce te priveste, a juns la capat, a "murit".

Funda love struck?

| lylo a răspuns:

Acea persoana posibil sa pateaca ceva rau ba chiar sa moara sad

| CLau8GeRrY a răspuns:

Mireasa - Semnificatie si interpretare in vise

deces;
- alaturi de- esti stapanit de o dorinta mai veche, nesatisfacuta;
- iesind din casa la brat- o moarte care te indurereaza;
- in fata altarului- impacare sufleteasca;
- esti tu- suparare mare, moarte;
- la altar- rezultate bune la ce intreprinzi;
- pentru ceilalti- reusita;
- pentru elevi- reusita la examen;
- scotand-o din casa- moarte;
- singura- sanatatea ta este subreda;
- vazand-o- liniste in casa;
- vazand ca mergi cu o- trai bun in casa ta.

visul are explicatii foarte negative atunci te visezi scotand mireasa din casa, insemnand moarte

| CLau8GeRrY a răspuns:

- sa vezi o mireasa in vis sugereaza cele mai feminine calitati pe care le ai. O mireasa mai poate sugera un parteneriat sau o uniune de orice fel.

- sa visezi ca mireasa e impuscata la nunta ei sugereaza ca un aspect feminin, in ceea ce te priveste, a juns la capat, a "murit".

| CLau8GeRrY a răspuns:

Gabytza,sincer,in fiecare carte de supersitzie, dar si pe internet, raspunsurile sunt diferite[spre ex.: ew auzisem ca daca visezi mireasa moare cineva din familie park.doamne fereste!]pwpicikiss

Alte răspunsuri
| gabytza7224 explică:

Mai clar am visat-o pe o prietena mireasa, dar era fara mire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun, dar nu-i semn bun pentru acea persoana; un necaz, o suparare se apropie in viata ei. Dumnezeu sa o apere.Numai bine.

| Ofiintă a răspuns:

Nu mai umblatzi dupa chestii din astea desi din tot ce am auzit eu o mireasa fara mire inseamna ghinion happy

| flavio_4170 a răspuns:

Hey uite e semn rau si eu am visat si m-am certat cu o fata de care imi placea f mult si puteam avea o relatie dar... acum nici nu cred ca ma va cauta... desi eu ais da orce sa ma impac cu ea

| Mishelle060612 a răspuns:

Stiam ca daca vezi o mireasa imbracata in alb, inseamna fericire, bucurie, dar daca e in negru inseamna moarte.

| loredanaFS a răspuns:

Buna. Uite aici explicatia completa a acestui tip de vis -> http://www.fetelestiu.ro/......i-mireasa/