| Ododododo a întrebat:

Hmmmm ce ziceti de asta ca se apropie 2012 acum incep toti cretini ca sa zic asa sa zica ca vine un ditamai Tsunamiu si haoleu ce o sa patim alti ca cica reinvie poporu roman si cate si mai cate alti cu mayashi da toti sunt surprinsi vai da da ce se termina pa 21 dec 2012 inloc sa gandeasca logic ca neah stiti cum se zice sunt 2 chestii infinite:Universu Si Prostia Omeneasca in acesta perioada in care ne afla toti vai ce o sa fie ce o sa nu stiu ce fac asa ca sa i-a o tona de banii.
Chestiunea e ca nu o sa se intample nimic ca asa ziceau si de 2000 si... sa nu zic.
Vreau parerea voastra dragii mei iepurasi ca sa zic mai asa.

Răspuns Câştigător
| Tsiitsix3 a răspuns:

Boon`deci,in 2012 nu va veni sfarsitul`lommy. Doar ca ceva se va intampla, va fi o schimbare ksa zic, nu stiu nici eu sigur`happy Dar se zice ca pe 21.12. 2012 va fi sfarsitul lommy`.happy dar nu va fi, si asta cu sfarsitul lumy in 2012 vine de la maya,cu calendarul lor, cred ca stii ca, calendarul lor ala cu roata aia s-a oprit tocmai pe 21.12. 2012 ...chestia asta e ciudata.In legatura cu tsunamy crede-ma ca nu` va fi niciun tsunami...In plus noi nu suntem aproape de ocean sau de alte minuni ksa vina.
Potrivit calendarelor marii civilizatii meso-americane, recunoscute ca fiind cele mai precise de pe Terra, de sfarsitul lumii nu ne mai despart decat patru ani. Formidabili observatori in stele, mayasii au descoperit in urma cu 3.000 de ani oscilatia axei terestre care, cu cicluri de 26.000 de ani, schimba continuu pozitia aparenta a astrelor. In prezent, ne apropiem de finalul unui asemenea mare ciclu, care, in conceptia mayasa, coincide cu sfarsitul lumii, prezis pentru decembrie 2012, dupa cum informeaza Ziua.Profetia maya privind anul 2012 este dintotdeauna un best-seller in cultura New Age. Asta se zice pe net.big grin. Fundha plz:X

16 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Hm...ce zici de gramatica şi ortografia ta?

| NoChanceForUs a răspuns:

Să-mi traducă careva ce scrie în întrebarea asta vă rog...sad
Nu am înșeles decât că-s un iepuraș drag; Adică am tot țopăit azi, dar și drag mă?sad

| MadnessCaffe a răspuns:

Credeam ca s-a mai discutat asta de nenumarate ori.Nu vine nici un sfarsit al lumii in 2012. Sfarsitul lumii poate sa vina si maine si in timp ce scriu asta si peste 10 minute sau chiar in timp ce citesti, nu exista o data exacta.Citisem in ziar ca se amana sfarsitul lumii cu 102 ani, deci nu mai vine in 2012 vine in 2114 laughing

| Andrei7520152 a răspuns:

Aoleu, aoleo, se apropie din nou sfarsitul lumii! pocaiti'va oameni buni laughing

| Marcian a răspuns:

Mi se pare o prostie.Nu vad ce legatura poate sa aiba sfarsitul lumii cu o data mai speciala(2000, 12.12. 2012 etc.).

| 4b a răspuns:

Ar fi fost lumea asta prea frumoasa fara cretini, da nah...asta e.
S-a facut mare circ pe tampenia asta; ce va fi in 2012 nu stiu, insa ce stiu e ca sfarsitul nu va fi atunciiiiiii

| Mentaaaaa a răspuns:

Mda asa s.a spus si de 2000 dar totusi nu s.a creat o zarva ca la 2012 cu mii de documentare, materiale, imagini etc. Nici eu nu mai stiu ce sa cred... Nu sunt in nici o tabara dar ar fi amuzant ca pe 21 dec 2012 toate televiziunile sa fie in alarma toti despteptii care cred sa fie si ei gata ascunsi prin nu stiu ce gaura sub pamant si noi aia mai inteligenti sa stam si sa radem de ei fara sa se intample nimic laughing

| Filozoful a răspuns:

Ei bine, vad ca majoritatea zic ca daca in anul 2000 nu s-a intamplat nimic, nu se va intampla ceva nici in 2012, dar in 2000 a fost vb doar despre eroarea de programare a datei calculatoarelor care a facut ca in anul 2000 data sa fie reprezentata ca data anului 1970 si odata cu aceeasta se presupunea un colaps mondial.deci anul 2012 este vb despre altceva,si nu o sa fie sfarsitul lumii si sfarsitul timpului,si cei care nu incep sa creada,nu o sa poata trece prin acea bariera numita centura fotonica, cei care vor sa facem scimb de idei legat de anul 2012, sa-mi lase prin mesaj id-ul.dar doar cei care sunt interesati.

| Larisa a răspuns:

Eu cred ca Singurul care stie cand este sfarsitul lumii este cel care l-a creat-Dumnezeu.El ia hotarat inceputul si tot el si sfarsitul.Niciun ghicitor dn lume nu poate stii sau ghici cand este sfasitul lumii

| andreea171998 a răspuns:

Eu nu cred nimic din toate astea. Zisesera ca si in 2000 o sa murim si nu stiu ce si uite ca traim.N-o sa se intample nimic lume!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vine nimic pe 2012chatterbox sunt doar povesti...si daca ar fi sa vina noi n`avem cum sa stim :d

parerea mea! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa inteleg ca tu nu esti? cre-{sh}-tin? ca sa zic asa? eiii, nu toata lumea e teligenta, si are abces la ternet.pai eu nu-mi spun parerea ca sant cre-sh-tin ca sa zic asa, si nici nu am cui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vad ca puneti un real temei, zvonurilor si raspandacilor neautorizati, de la colt de mahala.si va considerati oameni inteligenti? asa au zis, asa spuneau, asa am auzit.CINE? CINE spuneau,cine au raspandit zvonul, cine e cel mai autorizat sa o faca? cine e demn de crezare? dar ce conteaza? daca trei idiotoi spun o vorba, hai sa o repet si eu sa par filozof si om de stiinta.halal stiinta.halal filozofie cu barfe de la coltul strazii ca sa nu zic radiosantz. daca arat postarile astea parintilor mei de la tara rad de voi si cu fundul.si au vazut destule in 80 de ani.iar de auzit, nu aveti voi zile cate au auzit ei.Doamne,mare-i gradina.si plina de raspandaci intelepti si filozofi.ca sa zic asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciun parinte nu naste un copil pentru al ucide.D-zeu nu a facut lumea pe tera pentru a o distruge.acele ziceri.sint interpretate gresit.la fel si biblia.dau un ex; scrie in biblie:vor apare cai cu aripi de fier.Au aparut avioanele.sau:pamintul va scoate limbi de foc.sint vulcanii.NU mai inerpreta-ti zicerile sau biblia ca si cind cititi o carte. SFIRSITUL, pentru fiecare este atunci cind moare. POTOPUL din 2012, nu trebuie inteles ca un sfirsit al lumii.Inca nu a sosit timpul DREPTEI JUDECATI.D-ZEU sa va ajute.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmmmmmm,din moment ce ai zis toti cretinii si din moment ce tu dezbati teme de acest gen te crezi " frun hintelegent moshule "?

| annemary_6392 a răspuns:

Sincer si eu cred asta deoarece asa ziceau si cu 2010 chiar, si uite-ne aici in ziua de azi; asa ca sunt doar niste prostii pentru. oamenii prostii si tampiti la cap ca sa scoata money money[bani bani]
si uite tot asa, cei prosti, fraieri, cretini, batuti in cap, fraieri, prostii lui peste, tarani,[e o insulta pentru. tarano da' ma rog], prosti ca porcu'[o insulta pentru. porci asemenea; scuze porcilor] si tot asa; pe scurt toti oamenii care ii intalnim; cred
eu una nu cred
pentru. ca nu sunt proasta, fraiera, tampita, batuta-n cap si tot asa...
deci daca tu nu crezi in asta pot sa zic: uite un om cu mintea la cap;
daca nu, esti prost fraiere