| DEBrown a întrebat:

Imi puteti da citate, proverbe, zicatori despre natura?

Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

La pomul laudat sa nu te duci cu sacul.Codru-i frate cu romanul. Din stejar, stejar rasare. Ulciorul nu merge de multe ori la izvor.Cu o floare nu se face primavara. Din cauza copacilor nu vezi padurea. Apa trece, pietrele raman.

4 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Pe linkul urmator gasesti o multime de citate despre natura:

http://www.rightwords.ro/citate/tema/natura--153

Numai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Roby sau cum te mai cheama ce n-ai minte si nu te poti gindi singur sau esti un animal fara creier de fapt nu esti animal pentru ca vorbesti si animalele sunt mai destepte decit tine

| MariusUnk a răspuns:

"Copacii sunt efortul nesfârşit al Pământului de a vorbi cu cerul."

"Viaţa este un dar pe care îl merităm numai atunci când îl dăruim."

"Credinţa este pasărea care cântă când zorii nu au apărut încă."

"Iubirea este atunci când sufletul începe să cânte şi florile vieţii tale înfloresc singure."

"Numai acela este liber care iubeşte libertatea pentru el şi e bucuros s-o extindă şi asupra altora."

| Geo30033 a răspuns:

A ajunge de rasul curcilor.
A cauta nod in papura si pete in soare.
Apa trece, pietrele raman.
Ce se naste din pisica, soareci mananca.
Natura nu a fost facuta pentru a fi schimbata.
Copacii sunt efortul nesfarsit al Pamantului de a vorbi cu cerul