| Dorotheea21 a întrebat:

Imi puteti explica starea unui lichid numita si "gheata VII"?
Nu-mi dati raspunsuri "Google" fiindca daca exista pe Google nu mai solicitam aici o explicatie.
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Google:
https://en.wikipedia.org/wiki/Ice_VII

| Dorotheea21 explică (pentru anonim_4396):

laughing In engleza nu am cautat.
Merci.

12 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Tot "unchiul" Google ŞTIE =))

Găseşti detalii la linkul :
http://www1.lsbu.ac.uk/water/ice_vii.html

https://www.quora.com/What-is-Ice-VII

Mai este şi gheaţă V, VI, VIII,..., XVI :))
http://www1.lsbu.ac.uk/water/ice_vi.html

https://en.wikipedia.org/wiki/Ice

Toate cele bune!

| Dorotheea21 explică (pentru bursuc001):

Merci.
Fundita nu mai am dar am sa-ti apreciez raspunsul. happy

| Darkmagic a răspuns (pentru Dorotheea21):

Cum esti? happy

| Dorotheea21 explică (pentru Darkmagic):

Doritoare. :" happy
Mi-am facut playlist pui. happy
Place? :"

| Darkmagic a răspuns (pentru Dorotheea21):

?
N.I.N? Cred ca esti prea fina pentru ei. happy E o..."trupa" atipica, i-am vazut in L.A. acum ceva ani si trebuie sa stii ca live nu "suna" ca in studio. Ciudati, si mereu altii. laughing
Ies, vorbim dupa pranz.

| Dorotheea21 explică (pentru Darkmagic):

Pup. happy

| bursuc001 a răspuns (pentru Dorotheea21):

Cu plăcere happy

Nu-i problemă de fundă că NU răspund pentru funde!
Şi, oricum, am DESTULE fundiţe - peste 9000 şi NU am ce face cu ele rolling on the floor

O seară frumoasă!

| Dorotheea21 explică (pentru bursuc001):

Asemenea, bursuc mic. happy

| bursuc001 a răspuns (pentru Dorotheea21):

Mulţumescwinking
Mda, da, sunt un "bursuc mic" de vreo 45 de ani big grin

| uNaturra a răspuns (pentru Dorotheea21):

=]]]]]]]]]]

| relian a răspuns:

Ce tare esti.Ai si specificat nu ma trimkteti pe google ca sigur acolo nu exista explicatii.Dar de fapt pe google se pare ca trebuie sa stii a cauta, ori sa incerci macar. Unde dai si ce crapa.Ori puteai spune vrei explicatii mai simpliste decit ofera google, asta da, normal asa se face.Eu personal de ma trimite careva pe google o iau ca pe o ofensa, adica ceva de genul ca mar face prost, exact cum ai spus si tu stiu si eu sa caut pe google.Insa se pare ca unia nu prea stiu si acum inteleg de ce unia tot continua sa faca trimiteri pe linkuri.Deci sint destui care desi au calculator net etc il au doar asa, intra doar pe fb sin rest daca ii bagi sau pierdut deja.Asta e se mai intimpla ce sa faci.Da mai naspa e si sa spui ca stii si de fapt a fi si mai pe linga.Asta e lumea se pare ca nu stim deloc cum sta situatia, dar invatam.