| SuckDreamLoveH a întrebat:

În anumite meserii mîna ştie mai multe decît creierul?

13 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Mai ales cand esti singur, si n-ai femeie!

| sabin89 a răspuns:

Problema cu mâna e că nu știe stânga ce face dreapta laughing. Vorbind serios acum, nici mâna nu știe, nici creierul nu știe, ci noi, ca persoană, ca întreg. Ia creierul și pune-l pe o farfurie, să vezi este în stare de ceva(?). La fel și cu mâna, și cu orice.

| T0T a răspuns:

Creierul coordonează oricum totul.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Da,asa clar.Intr-o meserie chiar nu ai nevoie de creier, dar e de preferat sa fii femeie.Acolo se lucreaza mult cu mana si cu gura, nimeni nu se uita la creierul fetei laughing

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Memoria musculara este administrata tot de catre creier, chiar daca senzatia este ca faci totul mecanic. Asa ca nu, mana nu stie niciodata mai multe decat creierul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel condus nu are cum sa stie mai mult decat cel care conduce

Răspuns utilizator avertizat
| iSwag a răspuns:

Logic.
"Multa minte nu se cere, totul e sa ai putere"

| kiri11 a răspuns:

Toate informatiile care sunt trimise ca impulsuri catre muschii mainii sunt emise de creier. Deci nu exista mâna sa faca ceva fara stirea creierului.

| DjNick112 a răspuns:

Mai toate meseriile au nevoie de creier, doar daca vrei sa faci treaba buna, bineinteles!

| Hasciar_Vlad_1990 a răspuns:

Nu pentru ca te-ai putea gandi ca in anumite meseri in care faci cam aceeasi miscare mana stie mai multe dar in acest caz sunt folositi roboti.

| CastraveţiMuraţi a răspuns:

De la creier porneşte tot.