| Isabela96 a întrebat:

Intr-un bloc era o cutie. In cutie erau doua bile. E un cutremur si blocul se darama. Bilele fac poc poc! De ce fac poc poc?

13 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Ca să te muţi tu pe site-ul : http://www.utilecopii.ro/articole/bebelusi/!

| Tamiki a răspuns:

Ca sa nu faca "tronc-tronc"

| camy417 a răspuns:

Pentru ca bilele alea sunt bombe

| VecinaDeLa3 a răspuns:

Ca sa nu faca:"boc, boc"

| Lolololalali a răspuns:

Fiindca, daca erau trei bile, faceau "poc, poc, poc".

| AnneMarriie a răspuns:

Fiindca daca erau trei bile faceau poc poc poc happy

| Modoranu a răspuns:

Pentru ca erau 2 bile. daca erau 3 faceau poc poc poc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori sa zdrobesc si ele si sa farama, ori incep sa sarahee hee chiasr as vrea sa stiu si eu raspunsulhee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In momentul in care blocul se darama cade si cutia, astfel bilele se ciocnesc in cutie si se lovesc de cutie scotand vibratii sonore.

| Izomer a răspuns:

Pai` thinking habar na`m

| 3DPixel a răspuns:

Pentru ca pic pic nu mai e la moda whistling

| GuitarGirl123 a răspuns:

Pentru ca se ciocnesc? thinking

| AnNy_8709 a răspuns:

Fac poc poc pentru ca sunt doar 2 bile.fac atatia poc.cate bile sunt.deci de exemplu daca erau 15 bile faceau poc poc poc poc poc poc poc poc poc poc poc poc poc poc poc. Logic