| tsevaoth a întrebat:

Liberul arbitru, binecuvantare sau blestem?

Răspuns Câştigător
| luana1 a răspuns:

Buna intrebare.Liberul arbitru face sa ma simt vie si constienta de mine.In aceste sens e o binecuvantare.Dar mai obosesc si eu si atunci mi se pare a fi un blestem si uite asa o iau de la capat, reparand cate ceva pe unde am gresit.Important este sa constientizam ca avem la dispozitie acest "instrument" si sa nu ne eschivam prin scoaterea la inaintare a ideii de destin pentru ca in acel moment o facem pe-a nevinovatii...

6 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Pentru unii poate sa fie binecuvantare, iar pentru altii blestem.Depinde ce alegeri face fiecare.

Apache
| Apache a răspuns:

Nici una nici alta...

| wales a răspuns:

Toți dorim această libertate de alegere, dar nu toți ne vom bucura de alegerea făcută.

| DianaScorpio a răspuns:

Exact cum a spus si Ema, depinde de alegerile facute.

| ZZG a răspuns:

Atuu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amândouă da, amândouă nu. Chestie de conjunctură.