| EmaS a întrebat:

Ni se pare ca timpul trece foarte repede.Ni se pare, dar noi trecem.

Răspuns Câştigător
| Alphawolf a răspuns:

Da, ni se pare. Totusi, noi trecem, dar nu ni se mai pare, e pe bune!

13 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Doar ni se pare, timpul e constant si vesnic, nu ne putem raporta la el.

| EmaS explică:

Aphawolf
In sfarsit, esti si tu odata de acord cu mine!

| Vizitiul a răspuns:

Treci, treci, treci...Treci in pat!

| harciog a răspuns:

Adevarul este ca, in fata vesniciei, viata pe pamint(indiferent sub care forma) n-a insemnat nimic.Ptr ce ar insemna acum?

| Maximus a răspuns:

Pentru noi timpul nu trece, ci tocmai ia fiinta!
Maximus

| chelstone a răspuns:

Poti incerca sa te faci lucruri care te plictisesc si atunci te treci mai greu, sau macar ti se pare...

| Eron a răspuns:

Care e intrebare?

| BigBang a răspuns:

De la"ni se pare"si pana la al doilea"ni se pare",textul nu are nici-o logica.E doar o contradictie."Dar noi trecem", deci se intampla, singura parte logica.salut

| PetreConstanta a răspuns:

Nu trece repede Viata si timpul isi urmeaza cursul lor lasat de la Dumnezeu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa recunosc ca aici ai fost foarte profunda. Pe zi ce trece esti mai filozoafa, Allah Akbar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Permite-mi sa iti raspund printr-un citat:Oamenii spun despre timp ca trece si timpul spune despre oameni ca sunt trecatori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar care e intrebarea totusi? Timpul trece din ce in ce mai repede, acum 10 ani o ora era cat 5 ore.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,timpul trece la fel dintotdeauna,viata noastra pe pamint,se schimba, o schimbam tut mai rau; vrem prea multe si prea repede, de aceea avem impresia ca timpul trece ff repede.Numai bine.