| 16.laura.16 a întrebat:

Particip la olimpiada judeteana de filosofie. Ma puteti ajuta cu programa, subiecte, exemple de rezolvari...Va rog. A mai fost cineva, sa ma ajute cu sfaturi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E greu sa vorbesti de un eseu original, pentru ca tot ce trebuie sa faci e sa prezinti niste concepte. De originalitate vine vorba in vederea prezentarii opiniei personale. E mai mult vorba de coerenta si sa faci bine legatura intre teorii, astfel incat eseul sa nu para ca si cum ar fi facut din bucati. Foarte important e sa aduci in discutie cat mai multi filosofi, ofera o bogatie a informatiei si da bine. In rest, bafta, ne vedem la nationala.

2 răspunsuri:
| 16.laura.16 explică:

As vrea sa vad cum arata un eseu adevarat... Pentru ca al meu e putin cam sec, adica nu e deloc original desi are tot ceea ce trebuie in materie de teorie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce anume ai nevoie? Daca ai fost pe faza locala cunosti structura subiectelor, baremul...