| WR104 a întrebat:

Pentru ce traiesti? Care este principalul tau scop in viata? De ce crezi ca existi? Si ce ai de facut in timpul vieti tale?

Răspuns Câştigător
| MytyKoste a răspuns:

Eu consider ca singurul scop al omului in viata este de a se inmulti, il consider instict animalic dar fara de care o rasa nu ar reusi sa supravietuiasca.

15 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Traiesc cu scopul de a sluji lui Dumnezeu si semenilor.Ma bucur de cate ori am ocazia sa incurajez pe cei ce trec prin diferite probleme.Imi place sa caut pe orfan si pe vaduva.Sa umblu in faptele pregatite de Dumnezeu ca sa fac voia Lui.Aceste lucruri imi aduc bucurie in inima mea, ma simt utila si folositoare.Privesc toate lucrurile din perspectiva eterna a vietii, si Dumnezeu imi da pacea Sa care intrece orice pricepere.Cei ce nu-L au pe Dumnezeu in inima, nu au pacea.Nimeni si nimic nu poate umple golul din inima lor. Dumnezeu ne-a creat ca sa facem parte din familia Lui.El ne-a pregatit un loc ca sa fim cu El in vesnicie.

| NoChanceForUs a răspuns:

Traiesc pentru mine.Hm...habar n-am, viata in general e scopul. Exist pentru ca energia aia s-a gandit ca e amuzant sa fie om, iar ca lucruri de facut.am o lista lunga.Primul lucru ar fi ceva skydiving.

| MeScorpion a răspuns:

Esti idiot.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Viata mea inseamna experimentare si descoperire. Nu am un scop fix in viata pentru ca totul e relativ. Nu am un motiv pentru care sa exist, iar daca ar fi sa spun ca ma bucur sa exist as minti: in majoritatea timpului sunt depresiva.

Partea cea mai frumoasa e ca nu am nimic de facut si nu accept sa fac ceva ce nu imi place: prefer sa fiu depresiva decat sa fac ceva care nu imi place, desi remarca asta e o contradictie in sine.

Răspuns utilizator avertizat
| Dmesss a răspuns:

Ca sa omor pe toata lumea. Muhaha!

| AnaMaria_2328 a răspuns:

Scopul meu este de a vesti cuvintul Lui Dumnezeu, si a aduce pace! a face bine.

| Măcrin a răspuns:

Deocamdata traiesc ca sa nu mor

| deeeeeebora a răspuns:

Viata e un cadou
ne trebuie sa ne bucuram de el
eu cred ca Dumnezeu ne-a dat viata sa alegem unde vrem sa traim in vesnicii
si sunt multe scopuri in viata dar toate trec.principal e sa traiesti frumos

| ema69 a răspuns:

Traiesc pentru a incerca sa fiu sprijin si alinare celor dragi, a-i ajuta atunci cand au nevoie de mine.

| GenetiX a răspuns:

Traiesc pentru ca m-am nascut si pentru ca sunt prea las ca sa pun capat vietii, si nici nu imi doresc sa pun capat la ceva ce-mi da drept-ul sa exist. Exist pentru ca traiesc si simt. In timp-ul asta eu ar trebui sa dovedesc ca sunt capabil sa iubesc si totodata sunt capabil sa fac pe cineva sa ma iubeasca. Ce-i drept, nu-mi prea iasa. happy

| Nimic00 a răspuns:

Traiesc asteptand sa mor. Ma gandesc sa nu grabesc lucrurile.si incerc sa fac ceva in timpul ala, dar din pacate nu-mi iese.

| heroforyou a răspuns:

Daca tu singur ti-ai pus intrebarile acestea, inseamna ca asta e prima treapta a culturalizarii tale...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1)ca sa ma fac mare 2)de mic copil am vrut sa ma fac musafir 3)am fost musafir, nu te supara dar intrebarea a fost pusa de n ori pe site

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi ia mult timp sa-ti explic, si tu n-o sa ai rabdare. nu cred ca te intereseaza atat de mult viata mea, incat sa-i acorzi atentie.deci intrebarea este inutila iar raspunsul nu-ti va folosi la nimic.