| AndyAndreeAndi a întrebat:

Pledati pro sau contra liderului arbitru.

12 răspunsuri:
| Prezidentul a răspuns:

Pro. Acesta, oricum, exista pretutindeni.

| T0T a răspuns:

Pro, pentru orice lucru legat de liber arbitru. Deja avem liberul arbitru, și fiecare își asumă ceea ce face.

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

Liber arbitru ai doar in momentul in care esti imun la manipulare, la nevoi fiziologice si esti posesor al unei inteligente net superioare mediei umanitatii. Daca alegerile tale sunt influentate de manipulare sau necesitati, liberul arbitru este doar o iluzie, tu servesti unor scopuri. Nu exista liber arbitru in adevaratul sens al cuvantului, atunci cand vine vorba de umanitate.

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Lasă prostiile astea, atât timp cât alegerile nu îți sunt impuse ai liber arbitru, și este și complet logic că acele alegeri sunt influențate de factori din jur, dar repet nu sunt impuse.

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

Am inteles, manipularea si nevoile fiziologice sunt optionale, nu sunt factori care impun, afectandu-ti imaginea de ansamblu si capacitatea decizionala. Eram nelamurit. De exemplu daca esti manipulat, tu iti dai seama ca esti manipulat (ca doar asta inseamna manipularea, procesul prin care oamenii realizeaza ca sunt folositi pentru a servi scopurilor altor oameni) si apoi apelezi la liberul arbitru si faci exact ce ai fost manipulat sa faci... pentru ca liber arbitru.

Ai facut scoala la seral?

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai chill, mereu am fost în cele mai bune din județ, atât la școala generală cât și la liceu. Nu îmi purta de grijă. Nu pricepi ce ți-am spus. Nu am chef să o lungesc și nu am de ce, deoarece nu pricepi, nu ești în stare. Cu cine să port eu o discuție? Cu un nei ca nimeni care se dă inteligent și ironizează, dar nu poate înțelege anumite aspecte? Nu vreau să mă gândesc ce școală ai făcut dumitale. Chiar nu vreau.

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

Ai fost la cele mai bune scoli din judet, in vizita, gen?

Cand, vreodata, ti-am purtat eu de grija? Si de ce toti inferiorii reactioneaza in acelasi mod? Mentalitate de turma ca mentalitate de turma dar faceti si voi un efort minim sa iesiti in evidenta cu ceva, aveti o singura replica pentru orice.

"Nei ca nimeni" nu exista in dictionarul roman, ma, "cele mai bune scoli din judet" laughing.

Nu exista un individ care sa nu aiba carente privind "anumite aspecte" pe aceasta planeta. Eu stiu ce ai facut acolo, ai bagat-o p-asta cu "anumite aspecte" in lipsa argumentelor si pentru ca nu ai capacitatea sa le explici (sau sa le intelegi, ca tot veni vorba) crezand ca scapi nepedepsit. N-ai cum, explica ce aspecte nu inteleg eu si le intelegi tu, "cele mai bune din judet"!

Daca nu vrei sa te gandesti la ce scoli am facut eu, nu te gandi, nu-mi amintesc sa-ti fi cerut cineva asta. Nici eu nu vreau sa ma gandesc la o gramada de lucruri dar asta nu inseamna ca trebuie sa umplu comentariul cu cretinitati, insirandu-ti tie lucrurile la care nu vreau sa ma gandesc. Chiar nu vreau.

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Uite cine s-a gândit să se lege de studiile mele și habar nu are ce am făcut eu până acum și nici nu mă cunoaște. Dacă după tine asta înseamnă a da dovadă de inteligență ești mai rău tipule decât credeam. Tu crezi că mă doare pe mine de ce spun alții și mă apuc să iau replici? Replica ta denotă un singur lucru. Prostie.
Cât despre școală era ca un răspuns la prostia pe care ai spus-o înainte. Degeaba nu îți place să înșirui inepții dacă nu îți și iese.
Cât despre argumente, ți-am explicat mai clar ca la unu' de grădiniță dar se pare că deși tu nu cunoști această limbă te iei de anumite expresii care chiar se folosesc foarte des. Interesează-te în dex de termenul a impune. Mă poate nu ești atât de prost doar că nu înțelegi anumiți termeni. Eu știu? Spre deosebire de tine nu îmi dau atât de ușor cu părerea și după să îmi creez o impresie complet nejustificată și chiar eronată așa cum faci tu. Dar na, ceea ce faci tu în percepția ta e ceva foarte inteligent.
Cât despre chestia care ai spus-o cu mentalitatea de turmă e foarte amuzantă. Bre tu trebuie să te faci păcălici, dar ai cam greșit categoria.
Dar este complet demonstrat că a aduce o replică pe care o mai folosește și altul înseamnă a avea o mentalitate de turmă. laughing
Bravo! De mult n-am mai văzut așa ceva pe aici. Mai aștept niște replici. E bun pentru entertainment personal, nu de alta.winking Și în dramaturgie era pusă de multe ori prostia în evidență și creea umor. Un umor negru totuși. E mai mult de plâns, dar nepăsarea și ignoranța te îndepărtează de aceste probleme ale societății. Cea mai mare problemă e nesimțirea însoțită desigur de prostie. Deci continuă.

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

Acesta e diagnosticul tau:

http://en.wikipedia.org/wiki/Dunning%E2%80%93Kruger_effect

Esti cobaiul perfect pentru desfasurarea unui astfel de studiu. Reusesti sa te crezi superior in propria dobitocie, indiferent de cate exemple ti-ar scote in evidenta nulitatea. N-am cum sa va combat pe toti, ca nu sunt Fat-Frumos!

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing Ce să combați tu mă? Nu știu cum dar ai cam reușit să te descrii pe tine foarte bine. Deci în sfârșit un lucru pe care l-ai spus bine, dar trebuia menționat corect despre cine este vorba, că așa iar răspunsul tău capătă un strop acid de idioțenie.winking
Eu observ foarte bine acea dobitocie la tine și ți-am spus mai sus de ce o observ și faptul că te crezi superior ai spus-o singur și doar un om prost ar spune asta în situația dată.winking

| OOOLEOOO a răspuns:

Ce? Inca mai exista oameni care cred in libertatea oferita de "democratie"?

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

"liberului"
te referi in sens biblic? liber arbitru dat de la dumnezeu?