| anonim_4396 a întrebat:

Romania are nevoie de UE? UE are nevoie de Romania?

7 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Stai linistita Sfarsitul lui UE. Este foarte aproape! Rusia stie de ce.laughing)

| Duucu a răspuns:

Nu stiu exact ce sa spun, nu-mi prea place UE. Intr-un univers relativ nu avem nevoie de UE si supravietuim ca Elvetia. In momentul de fata, avem grava nevoie de ei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1.Nu aveam nevoie de UE daca nu se fura si privatiza, vinde fabrici si uzine.
2.Da si UE are interesul sau pentru Romania, gen ia sa vedem daca...reusesc sa traiasca cum vrem noi. Un fel de cobai al Europei.Alt interes nu vad decat interesul pentru zacamintele si ieirea la Marea Neagra.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din moment ce era prea greu sa controlezi niste state divizate, e clar ca alianta asta e benefica doar pentru cei care au initiat-o.

| Teardrop a răspuns:

1) Nu, nu avem nevoie de ei.
2) Da, au nevoie de noi. De asta suntem în UE. Doar nu crezi că ei vor să ne ajutelaughing

| lovemeoana a răspuns:

1. da are nevoie de ue, 2. nu, ei nu au nevoie de noi happy

| Teardrop a răspuns (pentru lovemeoana):

Aş fi vrut să te întreb cum poţi să gândeşti atât de simplu şi limitat. Dar poza ta de profil spune tot. Nu te mai băga în treburi serioase, că nu e de tine. Vezi-ţi de emoticons-uri.