| anonim_4396 a întrebat:

Să zicem că ar exista fantome sau demoni, credeţi că pot afecta caractere SF ca şi Hulk sau Megatron?

Răspuns Câştigător
| OOOLEOOO a răspuns:

Daca fantomele ar exista nu ar avea ce cauta intr-o dimensiune fizica.

7 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Probabil că da.

| doctorandus a răspuns:

Sa-ti spun un secret: Hulk era posedat de Diavol. De-asta in film n-au adus un popa sa-l exorcizeze, ca s-ar fi terminat filmul prea repede si nu mai platea lumea bilet.

| sublime89 a răspuns:

Adica sa afecteze personaje imaginare? Nu stiu de unde ti-a venit ideea asta.

| persseuss a răspuns:

Depinde de abilitatiile lor.
spre exemplu demonii pot poseda persoane, asa ca da tind sa spun da.
pot fi si ei afectati de demoni.

| anonim_4396 explică (pentru persseuss):

Pãi Megatron nu are " suflet ", este Cybertronian, organism robotic autonom (Extraterestru)

Răspuns utilizator avertizat
| TicTacZero a răspuns:

Da. Si chiar daca megatron este robot (deci NU are suflet) acesta ar putea fi controlat de demonul care il poseda. O astfel de fantoma poate controla atat orice exista si are viata cat si orice exista si nu are viata (Lucruri, copaci, pistoale) etc.