| Miauti a răspuns:

Exista un singur mod de a afla daca e otravitoare. Folositi argint de puritate 20-25.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Ai vazut tu d-astea la piata? Daca nu, inseamna ca nu-s comestibile.

| FreeBSD explică (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Am mai cautat pe google si cred ca e carmaz. oare asta e? cautati pe google la imagini...

| StanciuIonut a răspuns (pentru FreeBSD):

Vad ca acum nu ai mai scris,, goagal".

| Copac13 a răspuns:

Este ori matragua ori turba cainelui

| DeusCorrupti a răspuns:

Matragună nu e, că am eu una la 2 m de curte și știu că e matragună că am vrut și eu să mănânc, matraguna are boabele mai mici si mai inchise la culoare.
Prima oară îmi semănau a afine, dar nu au frunza așa.

Nu știu sigur ce sunt.dar nu cred că ar putea fi comestibile.

| StanciuIonut a răspuns:

Nu te apropia de planta aia! Cred ca este matraguna(matraguna are unul dintre cele mai otravitoare fructe).

| FreeBSD explică (pentru StanciuIonut):

Matraguna e diferita. uita-te pe goagal.