| andrei9530 a întrebat:

vreau sa intreb daca e posibila hibridizarea intre specii diferite prin petode simple. Exp: fertilizarea unei vaci cu material seminar de la o maimuta sau orice alt ceva dar diferit din punct de vedere fiziologic.

Răspuns Câştigător
| Popicaaaa a răspuns:

Incrucisarea intre specii este prezenta exista si s-a produs din totdeauna. Ideea este ca o incrucisare intre specii este foarte riscanta, nu te gandi ca e ca in Spider-man sa te muste un paianjen si sa poti sa te urci pe pereti dupa, ideea e ca aceste lucruri pot fi considerate si boli medicale si se pot transmite doar la urmatoarea generatie o incrucisare proasta de specii pote duce la o speranta de viata de maxim 2 sau 3 saptamani. Ideea este ca daca vrei sa faci o incrucisare de specii trebuie sa aflam cum sa atribuim abilitatile pozitive ci nu defectele daca joci la noroc ai o sansa minuscula de 0, 2*10^6% ca sa iasa un exemplar perfect. Studiaza biologie, ceva anatomie daca vrei, cum spunea un filosof "Cunoaste-te pe tine ca sa-i cunosti pe restul"