| Abdul008xy a întrebat:

Salut, am o problema cu PC am bagar windowsu` din nou ( Xp ) si nu stiu de ce nu mai merge OpenGL, inainte mergea, mentionez ca nu stiu cum sa bag driverele sau cum sa le reinstalez. PLEASE!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru drivere descarci si instalezi programul slim driver sau driver boost.

Scanezi cu el si iti vadetecta driverele lipsa sau invechide.In dreapta fiecarui driver ai optiunea de download sau update.iei fiecare driver gasit acolo si descarci, se va instala automat.
In ceea ce priveste OpenGl, posibil din cauza driverului video (VGA) nu se deschide.

8 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Driverele le gasesti pe cd-ul cu care a venit sistemul sau pe site-ul oficial al producatorului placii de baza (Asus, Asrock, Ecs, etc) sau al sistemului (Dell, Asus etc). Acolo sunt toate programele compatibile cu sistemul tau de operare si cu toata configuratia fizica a pc-ului.

| Abdul008xy explică (pentru dannyel86):

Pai asa ceva am eu XP, 2.80 GHz, Intel(R), Pentium (R) 4CPU windowsu` este SP3 din 2002... Dar nu stiu sigur daca este de la Driver sau de la altceva straight face thinking

| dannyel86 a răspuns (pentru Abdul008xy):

Driverele se instaleaza pentru performanta componentelor. Descarca Aida64 (portabil de pe pagina) si vezi ce caracteristici are sistemul tau (placa de baza, placa video), ca sa stii ce drivere sa instalezi.
http://www.aida64.com/downloads

Răspuns utilizator avertizat
| Abdul008xy explică (pentru anonim_4396):

Imi trebuia Driver Easy, si o grafica de la PC. Multumesc big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru Abdul008xy):

Cu placere. e bine sa updatezi tot ce gasesti in acel program, dupa ce a scanat dar daca merge, lasa-l asa.